„Iva Podjuklová má opravdu široký záběr, od sprintů až po maraton. Po letošním dubnovém maratonu si dala na chvíli oddych a pomalu najela na rychlostní přípravu,“ uvedla Klára Úlehlová z atletického oddílu SK Hranice.

V závodech veteránů nerozhoduje pořadí v cíli, ale jaký čas pořadatelé vypočítají dle věkového koeficientu.

Podjuklová měla v první třetině závodu na 1500 m skvělou vodičku Severovou z Prahy, ta ale po 500 m závod vzdala. Zbytek závodu tedy Podjuklová absolvovala sólo. Do cíle doběhla v čase 5:39,29 min, po přepočtu z toho bylo 5:09,61 min, což jí na ostatní soupeřky stačilo a obhajoba titulu tak byla na světě.

Na závěr programu se ještě společně s dalšími třemi dámami (Ernestovou, Lukášovou a Bočkayovou) postavila na start štafety na 4 x 100 m. A byl z toho další titul v čase 57,02 s.

NECHYBĚLA NA ZLATÉ TRETŘE

Další radost si Podjuklová udělala hned následující týden. Ve čtvrtek 20. června totiž měla tu čest startovat v Ostravě na Zlaté tretře v historicky prvním závodě na 100 m veteránek.

Veteráni startují na „Tretře“ již pěknou řádku let, tak se organizátoři rozhodli dát letos prostor i ženám nad 35 let.

Iva Podjuklová doběhla v závodě osmá v čase 15,20 s (po přepočtu 14,09 s), ale hlavně si užila atmosféru světového mítinku. (red)