První kolo Victoria Openu se hrálo systémem skupin (čtyři skupiny - dvě po třech a dvě po čtyřech) a z každé dva nejlepší páry postupovaly do vyřazovacího pavouku.

Dvojice, kterým se nepodařilo postoupit do hlavní soutěže, si zahrály turnaj útěchy. Z vítězství se v hlavní soutěži radoval pár Tomáš Novák - Robert Gamba před dvojicemi Jiří Macanauer - Michal Židák a Lumír Sitko - Michal Čech.

V turnaji útěchy kralovali Marek Havlíček s MarkemHanákem. Zpestřením turnaje bylo hodnocení hráčské úrovně na základě mezinárodního testu ITN, který vymyslela mezinárodní tenisová federace ITF.

Hodnotí se základní údery hrané z místa, v běhu, voleje, podání. Test zohledňuje rovněž razanci úderu druhým dopadem míče. Otestovaný tak získává mezinárodně platné číslo herní úrovně a je zařazen do národní databáze, kterou může využívat.

Jejím prostřednictvím si může najít vhodného sparingpartnera na trénink, čtyřhru, u každého hráče totiž vidí jeho výslednou herní úroveň.

Každý i opakovaný test se navíc v databázi ukládá a na základě přiděleného hesla se k němu na internetových stránkách může kdykoliv vrátit - vidí bodové hodnocení jednotlivých úderů a opakovaným absolvováním může porovnávat případné zlepšení.

Tenisté se mohou již těšit na turnaj dvouher, který se uskuteční rovněž na tenisových kurtech U Viktorky v sobotu 19. července.

(zš)