„Je to skvělá zpráva, že se nám podařilo domluvit se s nejlepším tuzemským cyklistou letošní sezony na jeho startu. Věříme, že bude bojovat o celkový triumf a přitáhne co nejvíc fanoušků k trati,“ prohlásil Leopold König, ředitel závodu.

Hirtovým soupeřem bude mimo jiné také obhájce loňského vítězství Filippo Zana z Itálie, který byl loni také celkově třetí na Tour de l’Avenir, přijede také vítěz závodu z roku 2020 Australan Damien Howson. Pozzovivo byl letos celkově osmý na Giru, Taaramäe dokázal během své kariéry vyhrát etapy na Giru i Vueltě.

Jednotlivé etapy odstartují například v Uničově, Olomouci, Šumperku a finiš budou mít v Prostějově, na Dlouhých stráních či Šternberku. Cyklisté projedou několika dalšími městy v Olomouckém kraji.

Samotný Hirt na Sazka Tour závodil už celkem osmkrát. Letos se blýskl zejména vítězstvím v královské etapě italského Gira, v němž byl nakonec celkově šestý. „Vždy jsem byl rád, když jsem mohl závod před domácími fanoušky. Protože se mi už v sezoně podařilo udělat kvalitní výsledek, pojedu v klidu a bez stresu,“ vzkázal Hirt. „Chci udělat co nejlepší výsledek v celkovém pořadí a hodně lákává je třetí etapa na Dlouhé stráně, o kterou se chci pokusit,“ doplnil.