„Konečně jsme vstoupili do ligy vítězně, tým zůstal kompletní, na rozdíl od předešlých let jsme uvolnili na hostování jen Martina Bezděka, což se vyplatilo,“ byl spokojen trenér Lubomír Jakubík.

Železáři nastoupili v sestavě Jakub Horák, Vojtěch Kubala (60 kg), Tomáš Beran, Vincent Skurka (66 kg), David Šatánek, Adam Kahánek (73 kg), Šimon Skurka, Tomáš Čechák (81 kg), Robert Trojnar, Miroslav Hanák (90 kg), Adam Purgert (100 kg), Vratislav Machač a Václav Jašek (+100 kg).

První zápas proti Baníku Ostrava Hranice ovládly poměrem 5:2. Přetahovanou proti nevyzpytatelné Vysočině zvládli Železáři také, když zvítězili 4:3 a navnadili se tak na duel s favoritem skupiny z Mohelnice. Hraničtí judisté zvítězili 4:3, přestože za Mohelnici nastupují borci z extraligového USK Praha.

V posledním utkání pak rozjeté Železo přejelo Hradec Králové 5:2, v úvodním kole získalo 8 bodů a vede 1. ligu před Vysočinou a Mohelnicí. Obě tato družstva získala 4 body.

„Šli jsme jasně za vítězstvím od prvního utkání. Podařilo se nám spojit mládí se zkušeností, a to je cesta,“ věří Lubomír Jakubík.