Těžko hledat favorita. Oba celky do utkání šly s vidinou úspěchu a tomu také napovídala jejich hra.

V průběhu prvního dějství se svěřenci trenéra Libora Hrabala drželi ve vedení. Do šatny si odnesli jednobrankový náskok.

„První poločas jsme odehráli poměrně solidně. Dařilo se nám jak v obraně, tak i v útoku. V klíčových chvílích nás také podržel gólman," popsal úvodní dění na hřišti Libor Hrabal, trenér Cementu.

Ve druhém poločase Hranice ještě okolo 41. minuty vedly 18:20, ale posléze už převzalo iniciativu domácí družstvo.

„Zpočátku jsme ještě trošku měli navrch. Právě za toho stavu 18:20 to byl asi zlomový moment. Neproměnili jsme několik vyložených šancí a udělali i několik chyb, čehož Lovosice okamžitě využily. Místo abychom šli do vedení, tak soupeř sérií pěti či šesti branek zápas otočil," pokračoval hranický kouč.

Lovosičtí si během šesti následných minut vytvořili náskok, který už uhájili a pokřtili tak svou novou haly vítězstvím. Na výhře měl výrazný podíl místní kanonýr Motl, autor dvanácti branek, který tak předčil hostující oporu Stržínka.

„Domácí hráli agresivně a Martin se vůbec nedokázal prosadit. Jeho úspěšnost střelby čítala nějakých třiatřicet procent, což je na jeho kvality špatné. Na jeho výkonu bylo už druhý zápas znát, že se sám se sebou trošku trápí," uvedl na adresu své opory Hrabal.

„V průběhu utkání bylo jasné, že pokud se někdo dostane do nějakého většího vedení, tak zápas dotáhne do vítězství, a to se také stalo. Pokud bychom se dostali my do toho třígólového náskoku, tak by to pro domácí už bylo těžké," poznamenal hranický lodivod.

„Závěr utkání jsme nezvládli. Udělali jsme chyby, které tým jako Lovosice ztrestá. Dostali jsme se ještě na 28:25, ale už jsme neměli síly na zvrat," doplnil.

Další zápas čeká Cement v sobotu, kdy se představí v Kopřivnici.

Lovosice – Hranice 33:26 (13:14)

Nejlepší střelci: Motl 12/2, Jonáš 9, Krahulík 4 – Tůma 6/3, Šíra 6, Stržínek 3, Konšel 3. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4. Rozhodčí: Kozler, Vaník. Vyloučení: 4 – 6 (ČK Šíra). Diváků: 750.

TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián, K. Magrla – Stržínek 3, Rachač 1, Zemánek, Čadra 1, Konšel 3, Kobliha, J. Samiec 2, Tůma 6/4, Galus 4, T. Samiec, Šíra 6.Trenér: Libor Hrabal.