Hranické hráčky jsou věkem také více žačky a letos poprvé odjely na zápas bez ligových opor, takže vítězem mohl být kdokoli.

TJ Slavoj Bruntál - TJ Sigma Hranice 38:39

Hráčky Bruntálu dokonale využily všech výhod domácího prostředí - brzký začátek utkání, studená hala a soupeř oslabený ranním vstáváním a dalekou cestou.

Zcela ovládly palubovku a Panterky nestačily bránit jeden rychlý protiútok za druhým. Navíc pod domácím košem kralovala se svou výškou bruntálská pivotka, a když už se Hranice dostaly ke koši a ke střelbě, tak míč končil v soupeřových rukou.

Až v posledních vteřinách první čtvrtiny Panterky vstřelily první koš, zatímco Bruntál vstřelil 14 bodů. Pak ale trenér Bruntálu poslal na hřiště méně zkušené hráčky, což neměl dělat. Hranice se na slabším soupeři slušně rozehrály a druhou čtvrtinu vyhrály 5:19, čímž nejenže hru vyrovnaly, ale v poločase vedly o 2 body.

Třetí hrací období bylo velmi vyrovnané. Oba týmy se dopouštěly obrovského počtu technických chyb a skóre vzrostlo jen o pár bodů (4:6). Poslední čtvrtinu začaly lépe Panterky.

Během tří minut se jim podařilo získat sedmibodový náskok. Pak přišla chvíle domácích, kteří během tří minut srovnali na 31:31. Hranicím se podařilo dát dva koše za sebou a čtyřbodový náskok udrželi až do posledních dvou minut utkání. Následovaly však dvě chyby v rozehrávce Hranic a Bruntál srovnal.

S další chybou se Panterky musely potýkat, když unikající hráčka byla zastavena jen za cenu faulu. Z následujících trestných hodů soupeř jeden proměnil. Pouhých třicet před koncem Panterky, prohrávající o jeden bod, jdou do útoku.

Nacvičená clona vede ke střeleckému pokusu, ale ten je neúspěšný a míč se odráží ke zcela volné novopečené posile – Panterce žačce Stelle Ludkové, která s ledovým klidem střílí a dává koš.

Hranice vedou o bod, ale do konce ještě zbývá 17 vteřin! Bruntál rychle přechází polovinu hřiště a snaží se dostat k soupeřovu koši, ale Panterky soustředěně a z posledních sil brání, takže pokus o střelu je nepřesný.

Sestava a počet vstřelených bodů: Kopecká 15x, Lysáková 6x, Ludková 6x, Zátopková K. 6x, Velešíková 4x, Pavlíková E. 2x, Bydžovská, Zdražilová, Adámková. Trenér: J. Horký

(jh)