Ve skifu juniorů startoval Jiří Cirbus, který v průběhu jara bohužel nedosáhl na reprezentaci, ale mistrovský závod se mu povedl, tak snad zklamáním bylo pouze zisk „bramborové“ medaile.

Do posádky párové čtyřky tento přerovský závodník usedl s oddílovým kolegou Jiřím Březinou a s veslaři z Otrokovic. Ve finálovém závodě tuto loď porazila pouze jediná posádka a tak si hoši v deštivém počasí mohli převzít skvělé stříbrné medaile.

V disciplíně párových čtyřek juniorů měl Přerov ještě i druhé zastoupení a to v obsazení zlaté posádky z mistrovství dorostu. O kategorii mladší posádka (Vondrák, Šoth, Mikýsek, Vícha) se v závodním poli neztratila a po postupu z rozjížděk obsadila cenné čtvrté místo.

Další přerovský junior Jaromír Stelzer závodil pro něj v netradičních nepárových disciplínách ve společenství s olomouckými veslaři, ale takto složená posádka dosáhla pouze na účast ve finále B.

Nejpřekvapivějším přerovským výsledkem bylo druhé místo ve skifu juniorek, kterého dosáhla Barbora Olivíková. Ta nastupovala do svého závodu zcela bez ambicí a zisk stříbrné medaile šokoval nejen soupeřky.

Na výkon Barbory bohužel nenavázaly ostatní přerovské juniorky, které byly většinou vyřazeny v rozjížďkách nebo se umístily ve finále B.

V závodním programu byly na pořadu také závody veteránů. V nejmladší veteránské kategorii do 36 let na skifu vyhrál přerovský trenér Martin Uvíra. Po tomto pěkném úspěchu byl přesvědčen k účasti v elitních závodech seniorů, kde ve společné posádce s veslaři z Hodonína dokázal na párové čtyřce vyhrát finále B.

Jedná se o krásný sportovní úspěch, který byl umocněn průtrží mračen a tak tento závod nebude v Martinově mysli dlouho zapomenut.

Celkové zhodnocení provedl Aleš Ruda, trenér juniorské kategorie: „Zisk dvou stříbrných medailí hodně překvapil, protože před našimi závodníky se umístili pouze posádky, které byly nominovány na juniorské mistrovství světa. Takto jsme opět dokázali, že naši svěřenci mohou pomýšlet na reprezentační dres. Mezi kandidáty reprezentace bych zařadil naše nadějné dorostence a skifařku Olivíkovou, protože ta bude závodit v juniorské kategorii ještě příští rok a v dalších letech by mohla mezi seniory úspěšně veslovat v kategorii lehkých vah.“