Dokázali bodovat a po šestém kole základní části jim patří v tabulce výborné třetí místo.

Tabulku vedou s přehledem pólisté Strakonic a druhý je tým Stepp Praha. Už dobrý výkon ve Strakonicích i přes dvě porážky 5:13 a 9:19 naznačil, že kádr opírající se o jádro zkušených hráčů a nově doplněný mladými dorostenci může odehrát dobrá utkání.

Velmi důležitým momentem série utkání na hřištích soupeřů byly zápasy na Steppu Praha, které ukázaly, že Přerov je i přes omlazený kádr schopen bodovat venku proti silnému soupeři.

Remíza 8:8 byla vzhledem k vývoji utkání pro hostující Přerov zklamáním, jelikož si zasloužil za předvedený disciplinovaný výkon vyhrát.

I v odvetném utkání přes porážku 8:12 odehrál KVP vyrovnaný zápas a předvedeným útočným stylem přispěl k atraktivitě střetnutí, které ocenili početní diváci.

Další důležitý bod za remízu si Přerov připsal v Ústí nad Labem a tři body získal na hřišti Slávie Praha za výhru 12:9 a remízu 8:8. Body za vítězství si připsal i v Olomouci, což rozhodlo o tom, že zatím beznadějně poslední pólisté z krajského města budou s velkou pravděpodobností sestupujícím do II. ligy.

Do seniorského kádru Přerova se letos úspěšně zapojili mladí dorostenci Fojtík, Hrabina, Vláčil, Jurčík a nadějní juniorští reprezentanti Mazánik a Snášil (druhý jmenovaný hostuje z Komety Brno).

Spolu s jádrem zkušených hráčů se podařilo vytvořit perspektivní tým, který má svou budoucnost před sebou. Sérii utkání venku zhodnotil Petr Gazda, přerovský trenér:

„Nad očekávání se nám podařilo venku získat důležité body. Tým zaslouží pochvalu za předvedené výkony. Stavíme na vlastních odchovancích a mladí dorostenci dobře zapadli do týmu a sbírali první zkušenosti v nejvyšší seniorské soutěži.

Z hlediska perspektivy týmu jsme na dobré cestě, ale čeká nás ještě spousta práce. Věřím, že v dobrých výkonech budeme pokračovat, využijeme domácího prostředí a zajistíme si postup do playoff.“

Do konce základní části zbývají čtyři kola a Přerov bude mít ve všech utkáních výhodu domácího bazénu: 29. března přivítá Fezko Strakonice, 5. dubna Stepp Praha a v přímých bojích o play-off hostí 19. dubna Spolchemii Ústí nad Labem a 26. dubna Slávii Praha.

Mladší dorost

První turnaj Poháru mladších dorostenců hostil Klub vodního póla Přerov. Mladí domácí hráči nenechali nikoho na pochybách, že jsou favoritem letošního Poháru a s přehledem porazili TJ Tábor 16:8, KPS Opava 14:5 a SK Děčín 18:5.

Střelecky se blýskl Mário Mazánik, který vsítil 19 gólů, ale pochvalu za předvedený výkon zaslouží celý tým v sestavě: Mořkovský, Němec, Derych, Vláčil, Jurčík, F. Mazánik, Gazda, Fojtík, Sedlář, Zatloukal aM. Mazánik.

Přátelská utkání - mladší dorost: KVP Přerov - ASW Wien (sobota 8.45 a 20.15 a neděle 8.45 hodin).

(ph)