Do kádru mužů se zapojili mladí nadějní dorostenci, kteří sbírají své první zkušenosti, a tak hráči Gazda, Fojtík a Hrabina si prvně zahráli v seniorském týmu druhé kolo poháru.

KVP Přerov - UP Olomouc 12:11

Úvod zápasu patřil hostům, kteří po první čtvrtině vedli 4:1. Do 17. minuty Přerov dokázal srovnat na 5:5, ale Olomouc kontrovala a odskočila na 10:7. Jenže domácí se nevzdali a sérií pěti gólů dokonali obrat.

Soupeř ještě dokázal snížit na 11:12, ale na víc již neměl síly. Odveta se hraje příští neděli v Olomouci.

Branky: Přikryl 4, Chromčík 3, Komínek 2, Otáhal, Novák M. Mazánik.

Sestava: Ludvík - M. Mazánik, G. Gazda, Koplík, Hrabina, Novák, Küschner, Fojtík, Komínek, Otáhal, Přemyslovský, Přikryl, Chromčík, trenér Petr Gazda.

Dorostenecké a žákovské soutěže za sebou mají druhá kola. V první lize dorostu Přerov hostil Kometu Brno, Slávii Hradec Králové a KPS Opava.

V utkání proti Kometě Brno chtěli dorostenci odčinit prohru z úvodního kola v Hradci. Odveta se jim vydařila a zaslouženě vyhráli 14:6. Opava ve své premiérové účasti v lize sbírá zkušenosti a nepatří k favoritům, přesto KVP dokázala potrápit a prohrála pouze 8:12.

Po velmi dobrém výkonu proti Brnu se očekávala výhra i nad Slávií Hradec Králové. Toto utkání se ale domácím nevydařilo a KVP prohrál 11:16, což zamotalo pořadí ve skupině.

Přerov si drží druhé místo s dvoubodovou ztrátou na Brno a třetí je právě Hradec. Rozuzlení dvou postupujících týmu z moravské skupiny do finálových turnajů by mohlo padnout už tento víkend v Opavě.

Výsledky:

KVP - KPS Opava 12:8, M. Mazánik 4, Gazda 3, Hrabina 2, Derych 2, Přemyslovský, - Kometa Brno 14:6, M. Mazánik 6, Fojtík 3, Vláčil 2, F. Mazánik, Gazda, Hrabina, - Slávia Hradec Králové 11:16, M. Mazánik 5, Fojtík 3, Hrabina 2, Přemyslovský.

Starší žáci se ve druhém ligovém kole ve své moravské skupině utkali o první místo v tabulce s Opavou, která patří k letošním žhavým adeptům na titul. Přerov se musel obejít bez dvou opor základní sestavy Mohyly a Kopečného.

Příležitost tak dostal na místě pravého obránce Preget, který svůj debut korunoval gólem a velmi dobrým výkonem. Pozadu nezůstali ani střídající mladší žaci Čagánek, Fojtík a brankář Svoboda. Ale na vítězství to nestačilo a Opava vyhrála 12:5.

Utkání proti Kometě Brno bylo až nečekaně jasnou záležitostí a Přerov zvítězil 22:3. I zápas proti UP Olomouc se odehrál podle papírových předpokladů a domácí pólisté bez problémů vyhráli 11:5.

Výslekdy:

KVP - UP Olomouc 11:5, Němec 5, F. Mazánik 3, Synek, Mohyla, Holas, - Kometa Brno 22:3, F. Mazánik 5, Holas 5, Preget 4, Synek 3, Čech 2, Němec 2, Čagánek, - KPS Opava 5:12, F. Mazánik 3, Synek, Preget.

Mladší žáci si v poháru počínají suverénně a ani v domácím bazénu nepoznali hořkost porážky. Mladí přerovští benjamínci jasně přehráli Slávii Praha 15:3 a v dvojutkání zdolali KPS Opava 8:3 a 13:7.

Výslekdy:

KVP -Slávia Praha 15:3, Preget 5, Holibka 4, Machala 2, Racek 2, Čagánek, Zatloukal, - KPS Opava 8:3, Preget 3, Holibka 3, Fojtík, Zapletal, - KPS Opava 13:7, Holibka 5, Preget 3, Zapletal 2, Svoboda 2, Fojtík.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika