Letos atletický oddíl SK Hranice vyslal do Bratislavy pět svých závodníků. Medaile zacinkala pouze jedna, pověsil si ji na krk Vojtěch Podjukl. Dorostenec závodil v běhu na 1500 m, což ale není jeho hlavní trať, jeho nejlepší disciplínou jsou 3000 m. Čas potřebný k nominaci na Mistrovství ČR na 3000 m už si letos zaběhl v Praze, takže pro Bratislavu zvolil poloviční distanci.

Závod neměl nejlepší průběh, ze začátku nechtěl nikdo dopředu, vzhledem k tomu, že chtěl Vojta zaběhnout co nejlepší čas, vzal tahání tempa na sebe. V závěrečných okruzích jej sice předběhli dva specialisté mílaři, i tak se Vojtovi podařilo zaběhnout nový osobní rekord 4:21,54 min. a bronzová medaile mu byla odměnou.

Těsně pod stupni vítězů skončil mezi muži ve skoku vysokém Zbyněk Čech. Zbyňa už si pomalu zvyká na to, že ve startovní listině bývá pravidelně nejstarší. Letos ale prokazuje parádní výškařskou formu a na MMS se už podruhé tento rok přenesl přes 185 cm, takže „brambora" ho až tak nemrzela.

Následný trojskok mu vzhledem k drobným zdravotním obtížím až tak nevyšel, v jediném měřeném pokusu těsně atakoval dvanáctimetrovou hranici. Čtvrté místo si z Mistrovství Moravy odvezl dorostenec Vojtěch Vávra. Vojta měl naplánovaný dvojstart (200 m a 400 m). Jeho hlavní trať je ta delší a tam také zaznamenal lepší umístění. Svůj běh vyhrál, v součtu všech pěti běhů mu čas 54,43 s vynesl čtvrté místo. Poloviční trať zvládl za 24,45 s a obsadil osmé místo.

O lepší časy jej zřejmě připravila nemoc, která jej postihla v týdnu před závody. Dvě hranické starší žákyně si v Bratislavě odbyly premiéru na Mistrovství Moravy. Lepší umístění si odvezla Adéla Zdražilová, která startovala v běhu na 1500 m. Čas 5:53,88 min. znamenal vylepšení osobního rekordu a zároveň velmi pěkné sedmé místo. Tereza Birnbaumová si zaběhla 150 m a 300 m. Na stopadesátce doběhla patnáctá za 22,59 s, na třístovce dvacátá za 49,74 s. O lepší umístění i čas na třístovce jí připravila špatná taktika na seběhu a nabíhání zbytečných metrů navíc. Holky ale v Bratislavě především sbíraly zkušenosti. (skA)