Domácí trenér Vladimír Sirvoň zkoušel určité herní varianty a dal příležitost všem svým svěřenkyním, aby se rozehrály, takže ani moc nešlo o výsledek, jako o předvedenou hru.

PVK Přerov Precheza - KP Brno 1:3 (-17, -16, -23, 24)

Základní sestava ve složení Michnová, Maslaňáková, Dobrá, Remešová, Kotounová, Mihálová a libero Kapavíková nezachytila vstup do utkání. Když už se stav navýšil až na pětibodový rozdíl, vzal si domácí kouč oddechový čas.

I po něm se ale úvodní sada ubírala stejným směrem a Brno se v poklidu ujalo vedení. Po změně stran držely volejbalistky Prechezy se soupeřkami krok do stavu 7:7, ale od této chvíle měli opět navrch hosté.

Trenér Sirvoň si vzal timeout, vystřídal nahrávačky (Michnovou nahradila juniorka Dřímalová), stáhl ze hry Dobrou a nahradil ji Dýčkovu, ovšem zkušeného soupeře to nerozhodilo. Na začátku třetího setu Brno mírně poodskočilo, ale domácí vzápětí srovnali a přinutili trenéra Čadu k přerušení hry.

Po oddechovém čase nahradila Kapavíkovou na postu libera druhá juniorka v sestavě Zápotočná. Královo Pole se postupem času dostalo do mírného vedení, Přerov byl však stále na dostřel. V samotném závěru dokonce snížil až na 23:24, ale na víc už neměl.

Poslední sada byla téměř totožná se třetím dějstvím. Nucová v úvodu nahradila Mihálovou a PVK stále držel se soupeřem krok. V závěru vyrovnaného setu, ve kterém Brno vedlo 22:21, se na palubovce opět objevila mladá nahrávačka Dřímalová.

Přerov několikrát srovnal a za stavu 24:24 zaznamenal dva body v řadě a druhému celku soutěže alespoň sebral jeden set.

„Vybuchli jsme na podání. Náš servis byl velmi slabý a moc jsme ho kazili. To byl základ našeho neúspěchu, ale herně tam byly i dobré věci. Chtěl jsem si vyzkoušet určité varianty. Zkusil jsem i dvě juniorky, které určitě, jak bude prostor a uvolní je z družstva, zůstanou v A-týmu. Dal jsem příležitost všem, protože je rozehrávám, jelikož u nás to není tak, že soutěž odehraje šest hráček. Co se týká osobností, zas tak dobře na tom nejsme. Dnes jsem v podstatě spokojený až na tu činnost servisu. Samozřejmě soupeř dobře přihrával i podával, je to zkušenější tým. Hlavně však rychle využíval našich nevynucených chyb a nesrovnalostí, kterých bylo převážně na síti dost. Poslední dva sety už byly lepší, hlavně tedy ten závěrečný, který měl extraligové parametry,“ řekl po utkání Vladimír Sirvoň, přerovský lodivod.

Volejbalistky PVK nyní čeká rozhodující část sezony. Do konce základní části už schází jen sedm kol a Přerov je bez jediného vítězství na poslední příčce v extralize.

Utéci z tohoto sestupového místa se budou hráčky Prechezy snažit ve čtvrtek v Ostravě a v sobotu od 18 hodin na domácí palubovce, když se postaví proti třetímu Olympu Praha. Přijďte je podpořit a pomoci jim svým povzbuzováním k vítězství, které potřebují jako „sůl“.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika