PVK Přerov Precheza B - TJ Sokol Nusle Praha 3:2 (21, -22, 22, -16, 12)

Hosté přijeli k utkání pozdě. Začátek sice stihli, ale s rozcvičením už to bylo horší. Nerozehranost pražského celku domácí bezezbytku využili a ujali se vedení.

Po změně stran se ale karta obrátila a soupeř převyšoval PVK především hrou v útoku a vyrovnal. Ve třetím setu Precheza hosty přitlačila dobrým servisem.

Ti začali špatně přihrávat a útočit přes kůly, kde byly připravené bloky. Pokud je však soupeř překonal, domácí zachytili míč v poli a následně jej položili na pražskou polovinu hřiště.

Dostali se opět do vedení, ale ve čtvrtém dějství polevili a připsali si na své konto jen šestnáct bodů. O vítězi tedy musela rozhodovat zkrácená hra. V té se soupeř ujal vedení 6:3, na což reagovala domácí lavička přerušením hry.

Při změně stran Nusle vedly 8:6 a následně 10:7. Poté měl ale PVK několik dobrých zákroků v poli a vyrovnal. Od stavu 10:10 povolil soupeři uhrát už jen dva body a mohl se radovat z třetího vítězství v řadě.

„Bylo to velmi těžké utkání, vždyť Nusle mají v kádru i bývalé reprezentantky a zkušené hráčky z nejvyšší soutěže. Střetnutí jsme nakonec s vypětím všech sil zvládli a připsali si důležité dva body,“ řekl Peter Birčák, trenér přerovských volejbalistek.

Další utkání finálové skupiny sehraje B-tým v sobotu 2. února, kdy se doma postaví proti Slávii Plzeň. Utkání začíná v 17 hodin ve sportovní hale v Předmostí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika