Na domácí palubovce v Předmostí přivítaly Slavii Plzeň, která odjela domů tak, jako zatím všichni soupeři PVK, s prázdnou.

PVK Přerov Precheza B - VK Slavia VŠ Plzeň 3:1 (-23, 23, 13, 16)

Úvod střetnutí patřil hostujícímu celku, který dobře servíroval, celou úvodní sadu vedl a měl navrch. Po změně stran se obraz hry neměnil a domácí trenér Birčák točil se sestavou.

Prostřídal hlavně smečařky, kterým se nedařilo pokládat míče proti jednobloku. Zjistil, co soupeř hraje, poslal na palubovku optimální sestavu a poradil hráčkám neservírovat na libero.

Situace se rázem obrátila a Přerov se dostal do hry. Útočil podél kůlů, což na soupeře platilo. Vyrovnal stav setů a dostal se na koně. Třetí dějství odehrál PVK v exhibičním tempu.

Soupeři nic nedovolil a měl velice pevnou obranu, která v této části hry zaznamenala deset bloků. Domácí dovolili Plzni uhrát jen třináct bodů a do čtvrté sady šli s tím, že ukončí utkání. To se také ve velkém stylu podařilo.

Domácím vycházelo vše, na co sáhli, a zahráli i několik úspěšných signálů. Plzeň hrála to, co jí soupeř dovolil, a po slibně rozjetém utkání nakonec odjížděla s prázdnou.

„Byl to asi nejslabší soupeř, se kterým jsme se zatím ve finálové skupině utkali, i když ze začátku to tak nevypadalo. O výsledku rozhodla nezkušenost plzeňského celku a na druhé straně kolektivní výkon, zejména ve třetím a čtvrtém setu. Dominovali jsme ve všech činnostech a soupeř kupil pod tlakem jednu chybu za druhou. Myslím, že utkání se muselo divákům, kterých chodí víc a víc, líbit,“ řekl po utkání Peter Birčák, trenér vítězného celku.

Volejbalistky B-týmu si čtvrtým vítězstvím v řadě upevnily první příčku a před svými pronásledovateli mají dva body k dobru. Nyní je čekají dva zápasy na palubovkách soupeřů.

Tuto sobotu jedou do hlavního města, kde se utkají s Žižkovem, a o týden později změří síly již v odvetném utkání se Šternberkem.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika