PVK Přerov Precheza - VK Prostějov 1:3 (15, -17, -22, -23)

Do utkání vstoupily kupodivu lépe přerovské hráčky, které donutily Táňu Krempaskou, hostující trenérku, za stavu 3:0 vzít oddechový čas. Prostějov se však stále nedokázal dostat do správného rytmu, což byla voda na domácí mlýn.

Přerov si od prvních míčů udržoval mírný náskok, který se mu postupem času dařilo navyšovat. Posledním záchytným bodem pro prostějovské hráčky mohl být oddechový čas pro ně za nepříznivého stavu 12:18, ale ani ten je nepostavil na nohy.

Precheza si koncovku úvodní sady v klidu pohlídala a zvítězila o deset míčů. Po změně stran se hrál do prvního technického timeoutu vyrovnaný volejbal. Misky vah se poté začaly naklánět na stranu Prostějova, jenž si vypracoval mírný náskok.

Domácí kouč Vladimír Sirvoň se snažil nástup soupeře zbrzdit střídáním na nahrávce a přerušením hry, ale zkušený soupeř se nenechal vyvést z koncentrace a vyrovnal poměr setů na 1:1.

Ve třetí sadě už to byl Prostějov, kdo se od začátku ujal vedení, které nepustil až do konce tohoto dějství. Přerov prohrával až o šest bodů, ale v závěru snížil na 19:22 a donutit hosty k oddechovému času.

Navíc bohužel PVK neměl a prohrál o tři body. Ten, kdo si myslel, že Prostějov už má utkání pevně ve svých rukou, tak musel být čtvrtým setem velice překvapen. Oba celky se totiž střídaly ve vedení a přetahovaly se o každý míč. Přerov vedl 3:1 a rázem prohrával 5:9.

Poté se opět zvedl a odskočil na 14:10. Zkušenější soupeř ovšem zabral v ten pravý čas a v závěru šel do vedení. Domácí hráčky se však nevzdávaly a srovnaly na 22:22.

Prostějov ale ukázal, v čem je jeho síla. Ustál koncovku, vyhrál 25:23 a odvezl si dva body za vítězství 3:1. Přerov neuspěl ani v desátém utkání, ale každý v hale si musel všimnout zlepšeného výkonu i proti tak silnému Prostějovu, který vévodí celé extralize.

Sestava PVK Přerov Precheza: Remešová, Kotounová, Novotná, Maslaňáková, Chadimová, Dobrá, Michnová, Zajícová, Dýčková a libero Kapavíková.

Vladimír Sirvoň, trenér přerovských volejbalistek, po utkání řekl: „Byl to slušný volejbal a divákům se určitě musel líbit. Bohužel dva body jsme za to ale nedostali. Pozitivní je, že naše hra už měla nějakou úroveň, i když nevynucených a individuálních chyb bylo na naší straně na každém postu kvantum, což také rozhodlo. Nebylo ani moc vidět, že hrály proti sobě první tým s posledním, což je důkaz toho, že děvčata pracují, ale opět musím dodat, že za to nejsou dva body. Raději bych bral slabší hru ale body, protože už jsme v časové tísni.“

„Měli jsme dobrý vstup do utkání tak, jak jsme se připravovali. Poté jsme ale začali pomalu odcházet s koncentrací a docházely nám i síly. Konečná útočná fáze už neměla takovou agresivitu, což na druhé straně bylo. Když jsme hůř servírovali, tak nás soupeř nekompromisně trestal. Naší nejhorší činností byl opět blok.“

„Jsem ale rád, že jsme Prostějov potrápili, vždyť po utkání se radoval, jakoby vyhrál s velkým soupeřem. Dnes jsme mohli jen překvapit, což se z části i stalo. Budeme pokračovat i s Brnem v nějakém takovém směru. Musíme hlavně vylepšit fyzickou přípravu, podání a v obraně meziherní činnosti.“

Naložit dárek pod vánoční stromek nejen sobě, ale také celé přerovské volejbalové veřejnosti v podobě prvního vítězství budou mít hráčky Prechezy příležitost v sobotu 22. prosince, kdy od 18 hodin přivítají na své palubovce celek Brna, který je v průběžné tabulce na třetím místě.

Se zlepšujícím se výkonem svěřenkyň trenéra Sirvoně se bude určitě jednat o kvalitní podívanou snad už konečně s úspěšným koncem pro přerovské barvy.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika