Na Hanou přijel celek TJ Mittal Ostrava vedený přerovskému publiku známým koučem Leopoldem Tůmou, podle kterého měl větší hlad po vítězství jeho tým, a proto zaslouženě vyhrál 3:1. Pro domácí děvčata to byla třetí porážka, která skončila opět stejným výsledkem.

PVK Přerov Precheza - TJ Mittal Ostrava 1:3 (-21, 21, -14, -14)

Ještě před utkáním, které zhlédlo 200 diváků, dostaly domácí volejbalistky k začátku sezony od vedení klubu růže. Poté se již ale začalo bojovat o extraligové body.

Obě družstva byla na začátku střetnutí poměrně nervózní. Jako první ze sebe setřepala nervozitu Ostrava, která při úvodním technickém timeoutu vedla 8:4.

Domácí se poprvé dostali do vedení (10:9) při servisu kapitánky Michnové, která zaznamenala dva přímé body. To však netrvalo dlouho a domácí lodivod Jaroslav Matěj si musel vzít oddechový čas, protože hosté odskočili na 17:14.

Po důrazné domluvě domácí hráčky zabojovaly a šly do vedení 20:19. Závěr však patřil Ostravě, která dovolila domácím uhrát už jen jediný bod. Druhý set byl dlouho vyrovnaný a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Narušilo ho až nucené střídání domácích nahrávaček.

Elišce Michnové se z ničeho nic zatočila hlava a musela ji za stavu 18:16 nahradit Petra Zajícová. Ta si s nelehkou situací poradila a pomohla domácím barvám k získání druhé sady a tím i vyrovnání stavu utkání.

Do třetího dějství ale vstoupil Přerovský volejbalový klub jako vyměněný a prohrával 3:9. Za tohoto stavu se na polubovku vrátila Michnová a snažila se tým vyburcovat k lepšímu výkonu. Domácí se ovšem i nadále trápili a rozdíl ve skóre narůstal.

Tento průběh utkání nezastavil ani trenér Matěj vystřídáním několika hráček a přerušováním hry oddechovými časy. Třetí sadu nakonec Ostrava vyhrála jedenáctibodovým rozdílem. T

en, kdo si myslel, že se Přerov ve čtvrtém setu zvedne a bude bojovat o tiebreak, byl na omylu. Opakoval se totiž průběh předešlé sady. Domácí děvčata se ani ve třetím, ani ve čtvrtém dějství nedostala ani jednou do vedení a navíc uhrála pouhých 14 bodů.

Precheza tady prohrála potřetí v řadě 1:3 a spolu s Libercem a Střešovicemi je týmem, který ještě letos nevyhrál.

Základní sestava: Eliška Michnová, Karolína Dobrá, Hana Kotounová, Gabriela Maslaňáková, Terézia Remešová (Balážová), Dana Šamořilová a libero Petra Kapavíková.

Hráčky připravené ke střídání: Petra Dýčková, Julie Chadimová, Markéta Novotná, Petra Zajícová a Monika Čtveráčková.

Trenér: Jaroslav Matěj, asistent: Rostislav Hanzelka.

„Hráli jsme opatrně v útoku i na servisu a tím pádem se soupeř zlepšoval v obraně. Bez odvahy se nedá vyhrát. Děvčata hrála opatrně, hlavně aby odehrála míč a nic nezkazila, ale takhle se vrcholový volejbal nehraje. Proto prohráváme, a je to již třetí utkání po sobě,“ řekl po utkání rozladěný Jaroslav Matěj, kouč PVK Přerov Precheza.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika