Výkon domácích volejbalistek se měnil jako den a noc a soupeř si nakonec po pětisetové bitvě odvezl dva body.

Domácí volejbalistky ještě neustále živily šanci na postup mezi nejlepších osm týmů a s šestou Slavií potřebovaly zvítězit. Tomu také odpovídal vstup do utkání. První set PVK vyhrál 25:21 a ujal se vedení. Po změně stran ale přišel herní útlum a soupeř vyrovnal. Slavia využila zaskočení domácího celku a ve třetím setu otočila průběh utkání. Přerovské hráčky se ale nevzdávaly a vynutily si rozhodující zkrácenou hru.

Do té vstoupil mnohem lépe tým z Prahy, který se ujal vedení 5:1. A aby toho nebylo málo, tak Přerov poté čtyřikrát za sebou špatně přihrál a bylo to rázem 1:9. Od tohoto stavu už pravidelně bodovaly oba celky a Slavia si tak došla k devátému vítězství v sezoně.

„Bylo to utkání zvratů. Dva vítězné sety jsme hráli extraligový volejbal a dvě nevydařené sady jsme byli v útlumu téměř bez nasazení. Holky byly nervózní. V tiebreaku nám utekl začátek a pak už se to špatně dohání.“

„V posledním utkání ve Frýdku-Místku se chceme se ctí rozloučit s letošním ročníkem,“ řekl Antonín Tománek, asistent trenéra Přerovského volejbalového klubu Precheza.

Přerov má stále i po porážce ještě šanci na play-off, ale ta už se pohybuje pouze v oblasti teorie. Aby Precheza postoupila do vyřazovacích bojů, musela by vyhrát čtvrteční poslední utkání základní části ve Frýdku-Místku a Liberec by musel zároveň prohrát už u jistého sestupujícího - pražských Střešovic.

PVK Přerov Precheza - SK Slavia Praha 2:3 (21, -19, -17, 22, -6)

Sestava PVK Přerov Precheza: Michnová, Kotounová, Dobrá, Remešová, Maslaňáková, Mihálová, libero Kapavíková - Nucová, Zápotočná - Dřímalová, Novotná, Dýčková.