Olymp Praha - Přerov 3:1 (19, 24, -23, 25)

Lépe vstoupily do utkání domácí volejbalistky. Přerov byl v útlumu ještě ze zápasu s Ostravou a od začátku úvodní sady jen dotahoval. Nakonec prohrál o šest míčů.

Po změně stran to byli hosté, kteří si vypracovali náskok. Vedli 13:9, ale začali dělat chyby a soupeř zaznamenal osm bodů v řadě. Přerov se ještě v závěru sady přiblížil, ovšem Pražanky své vedení uhájily.

Ve třetím setu to byl PVK, který vyrobil méně nevynucených chyb. Koncovku si ale značně zkomplikoval, když neproměnil pět setbolů. Nakonec ovšem zvítězil 25:23.

Do závěrečného dějství vstoupil Přerov hrůzostrašnou sérií nevynucených chyb. Poté se ale vzpamatoval a šel do vedení. Měl dokonce i setbol, jenže nezvládl takticky koncovku a po tahanici prohrál.

„Do Prahy jsme jeli se snahou konečně vyhrát. Utkání bylo plné chyb. My jsme jich ale udělali více a proto jsme prohráli. Každopádně to byl zlepšený výkon, který nám ale umožnil soupeř svými chybami. Extraliga je vyrovnaná soutěž a my se potřebujeme znovu dostat do tempa, což se nám dnes částečně podařilo. Je to ale neustále v hlavách hráček, které na to mají,“ řekl po utkání Jaroslav Matěj, kouč PVKPřerov Precheza.

Pro hostující děvčata to byla čtvrtá porážka v nové sezoně a opět 1:3. Přerov se Střešovicemi a s Libercem uzavírají extraligovou tabulky a ani jeden z těchto celků nemá na svém kontě žádné vítězství.

DALŠÍ UTKÁNÍ

Přerovské volejbalistky hrají ve středu 31. října pohárové utkání u nováčka nejvyšší soutěže v Prostějově, které ale berou spíše jako přípravu.

V sobotu 3. listopadu mají domluvené přátelské utkání proti Linci, který hraje rakouskou extraligu.

O mistrovské body budou volejbalistky PVK bojovat až v 17. listopadu doma s Libercem.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika