Ve středu 31. října poté zajížděl k nováčkovi soutěže do Prostějova, kde odehrál pohárové utkání s tamním klubem. Prohrál však hladce 0:3 a stále čeká na první vítězství v mistrovské sezoně.

Olymp Praha - Přerov 3:1 (19, 24, -23, 25)

Lépe vstoupily do utkání domácí volejbalistky. Přerov byl v útlumu ještě ze zápasu s Ostravou a od začátku úvodní sady jen dotahoval. Nakonec prohrál o šest míčů. Po změně stran to byli hosté, kdo si vypracoval náskok. Vedli 13:9, ale začali dělat chyby a soupeř zaznamenal osm bodů v řadě.

Přerov se ještě v závěru sady přiblížil, ovšem Pražanky své vedení uhájily. Ve třetím setu vyrobil PVK méně nevynucených chyb. Koncovku si ale značně zkomplikoval, když neproměnil pět setbolů.

Nakonec však zvítězil 25:23. Do závěrečného dějství Přerov vstoupil sérií nevynucených chyb. Poté se ale vzpamatoval a šel do vedení. Měl dokonce i setbol, jenže nezvládl takticky koncovku a po tahanici prohrál.

„Do Prahy jsme jeli se snahou konečně vyhrát. Utkání bylo plné chyb. My jsme jich ale udělali více a proto jsme prohráli. Každopádně to byl zlepšený výkon, který nám ale umožnil soupeř svými chybami. Extraliga je vyrovnaná soutěž a my se potřebujeme znovu dostat do tempa, což se nám dnes částečně podařilo. Je to ale neustále v hlavách hráček, které na to mají,“ řekl po utkání Jaroslav Matěj, kouč PVK Přerov Precheza.

Pohár

VK Prostějov - PVK Přerov Precheza 3:0 (13, 17, 18)

Přerov v poháru nemá žádné ambice a také proto bral utkání jako přípravu. Trenér Matěj neustále hledá ideální sestavu, a tak dal příležitost i hráčkám z lavičky. Na nahrávce se objevila juniorka Dřímalová, ale nesehranost s týmem byla znát.

Ve třetím setu hrála hostující děvčata konečně to, co potřebovala, ale na silnější kádr Prostějova stejně nestačila. Volejbalová extraliga má nyní na programu reprezentační přestávku.

Přerovské ženy ale nebudou zahálet. Již tuto sobotu sehrají doma od 14 hodin přátelské utkání proti Linci, který hraje rakouskou extraligu. O mistrovské body budou volejbalistky PVK bojovat až v sobotu 17. listopadu doma s Libercem.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika