Z pozice trenéra byl v pátek 23. listopadu odvolán Jaroslav Matěj, který loni dovedl tým k historickému čtvrtému místu. Jeho post dočasně převzala letní posila, zraněná slovenská smečařka Slávka Mihálová.

Domácí utkání proti olomoucké Univerzitě Palackého se vyznačovalo nevynucenými chybami a malým důrazem v útoku přerovských hráček, z čehož vyplynula velmi dobrá obrana v poli a na síti hostů z Olomouce, kteří si také po zásluze odvezli dva body.

PVK Přerov Precheza-SK UP Olomouc 0:3 (-19, -21, -21)

Utkání začalo pro domácí optimisticky, a to přímým bodem z podání kapitánky Michnová. To se ovšem soupeř ještě zahříval a po chvíli si musela vzít lavička PVK oddechový čas, jelikož Olomouc odskočila na 6:2.

Tlak hostů se tímto oddechovým časem podařilo zastavit, ale svěřenkyně trenéra Teplého si pořad držely místy až pětibodové vedení. Vše se začalo obracet k dobrému po druhém technickém timeoutu, když domácí děvčata snížila až na 19:20.

Ovšem od tohoto stavu už nezaznamenala žádný bod. Míče pokládala jen Olomouc, která tak vyhrála úvodní sadu. Po změně stran se zdálo, že utkání bude mít návaznost na konec prvního setu, jelikož domácí děvčata nezaznamenala žádný bod a Olomouc čtyři.

Na tuto situaci reagovala trenérka Mihálová přerušením hry, které družstvu pomohlo. To začalo stahovat náskok soupeře a zanedlouho bylo skóre srovnané na 8:8. Od tohoto stavu se oba celky přetahovaly o každičký bod.

Vše se opět začalo lámat až od dvacetibodové hranice. Zde opět soupeř ukázal, proč hraje na špici tabulky, a závěr si zkušeně pohlídal. Třetí sada byla od začátku téměř vyrovnanou záležitostí.

Soupeř sice neustále vedl, ale Přerov se držel na dostřel. Rozhodovalo se opět až v závěru. Za stavu 19:18 pro hosty si kouč Teplý svolal hráčky na poradu a vysvětlil jim, co mají v koncovce hrát. Olomouc po oddechovém čase zaznamenala tři body v řadě a odskočila na 22:18.

Domácí hráčky se snažily s výsledkem ještě něco udělat, jenže to už bylo nad jejich síly a v Hanáckém derby prohrály 0:3 na sety.

Základní sestava PVK: Remešová, Kotounová, Novotná, Maslaňáková, Dobrá, Michnová (C) a libero Kapavíková. Hráčky připravené na střídání: Šamořilová, Zajícová, Dýčková a libero Chadimová.

Trenérka: Slávka Mihálová, asistenti: Rostislav Hanzelka a Miroslav Lakomý.

„Po páteční změně na postu hlavního trenéra jsme dostali na start trošku těžšího soupeře. Holky se snažily, ale vždy kolem dvacítky, kdy se sety začaly lámat, jakoby přestaly bojovat, a také štěstíčko se přiklonilo na stranu soupeře. Olomouc skládala více míčů než my a útokem vyhrála celé utkání,“ řekla po střetnutí Slávka Mihálová, dočasná trenérka PVK Přerov Precheza.

Černá série PVK se tak rozrostla už na sedm utkání v řadě bez vítězství. Situace začíná být opravdu alarmující. Přerov je v extraligové tabulce poslední se ztrátou bodu na Střešovice a již dvou bodů na osmý Liberec, který jak se zdá našel formu.

Bojovat o první sezonní vítězství budou přerovské volejbalistky v sobotu 1. prosince v Praze na Slavii. Před svými fanoušky se děvčata představí o týden později, a to v sobotu 8. prosince, když na souboj vyzvou Frýdek-Místek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika