Přerovská hala, která téměř praskala ve švech, viděla dramatické utkání se smutným koncem pro domácí.

Ten, kdo čekal, že vítěz základní části, jasný favorit této série a největší aspirant na zisk mistrovského titulu, to bude mít v Přerově jednoduché, byl asi velice překvapen.

Domácí hráčky vstoupily do utkání velmi nažhavené, naopak prostějovská hra byla v úvodu poněkud laxní. Precheza byla od stavu 4:3 až na jedinou výjimku (13:13) neustále ve vedení a první sadu také vyhrála, i když hosté se v závěru dostávali do hry.

Zlepšenou hrou se VK po změně stran dostal „na koně“ a domácí hráčky doslova smetl, když jim dovolil uhrát pouhých dvanáct bodů.

Třetí sada byla také v režii prostějovských volejbalistek, které si v úvodu vybudovaly náskok a ten postupně navyšovaly až na konečných 25:18.

Čtvrtý set však znovu nabídl vyrovnaný boj. Přerov vedl 18:16, soupeř ale zaznamenal šňůru čtyř bodů. Ještě o něco blíže k vítězství byli hosté za stavu 23:21, 24:23, 26:25 a 27:26.

Tři mečboly ovšem PVK dokázal odvrátit a sám udeřil, když nakonec zvítězil 29:27. Šlo se tedy do tie-breaku. V něm se Prostějov ujal vedení 4:1 a strany se měnily při stavu 8:5 pro hosty. Přerov se ovšem nevzdával a dokázal vyrovnat.

Od stavu 10:10 až do závěru zkrácené sady však zaznamenal pouze jediný bod a favorit si tak na své konto připsal důležité druhé vítězství.

PVK Přerov Precheza - VK Prostějov 2:3 (22, -12, -18, 27, -11)

Přerovské hráčky se ale za svůj statečný výkon nemusí stydět a opět všem dokázaly, že Vladimír Sirvoň je velký trenér, který dokázal tým potápějící se do první ligy zachránit, vybojovat s ním play-off a připravit jej v rámci možností na tak silného soupeře, jakým Prostějov bezesporu je.

Ohlasy po utkání Vladimír Sirvoň, trenér PVK Přerov Precheza: „Když dobře zaservírujeme a dobře přihrajeme, tak můžeme pomýšlet na úspěch, bohužel málokdy se nám to daří. Dnes druhý a třetí set byly naprosto o ničem. Soupeř přes nás přecházel jak přes ementál, na prázdnou bránu. Ve čtvrtém setu se to zlepšilo a ukázalo se, že jsme schopní i trochu konkurovat týmu, který je na tom personálně i hráčským vybavením na „trošku“ vyšší úrovni.“

Táňa Krempaská, trenérka VK Prostějov: „Začali jsme velice špatně a v prvním setu jsme vybuchli především na podání. Naše hra se zlepšila v setu druhém, ale celkově jsme celý zápas nezvládli tím, že jsme udělali hodně nevynucených chyb a za stavu 2:1 jsme pustili soupeře zpět do hry. Měli jsme čtvrtou sadu ukončit, ale vlastními chybami jsme ji ztratili a soupeř se rozehrál. Pátý set jsme vyhráli větší bojovností a zkušenostmi.“

Třetí utkání čtvrtfinálové série mezi oběma celky z Hané je na programu ve čtvrtek 20. března od 17.30hodin.