Domácí volejbalistky hrály poprvé před svými příznivci pod novým trenérským vedením a chtěly se vytáhnout. Dramatické utkání dospělo až do páté zkrácené sady, kterou Přerov prohrál o dva body a podeváté v sezoně tak odešel poražen.

PVK Přerov Precheza - TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (16, -22, 33, -16, -13)

Přerovský volejbalový klub má od zahájení mistrovské sezony problémy se sestavou. Musí se obejít bez zraněné smečařky Slávky Mihálová a nově také bez Dany Šamořilové, která se vzdala své funkce v týmu.

Vedení proto povolalo z B-družstva navrátivší se Veroniku Nucovou, která se hned představila v základní sestavě. Opačným směrem putovalo trio juniorek Dřímalová, Mahlerová a Čtveráčková, aby se za rezervu, která vyhrála základní část moravské skupiny první ligy, rozehrálo.

Do samotného utkání proti Frýdku-Místku vstoupily přerovské hráčky tou pravou nohou. Dobrý servis Remešové přinesl své ovoce a soupeř si musel vzít za stavu 7:3 oddechový čas.

Po něm Frýdek zaznamenal dva body v řadě a i domácí kouč Vladimír Sirvoň musel přerušit hru. Hosté poté sice vyrovnali na 10:10, ale od tohoto stavu více bodovala domácí děvčata, která vyhrála první set o devět bodů.

Po změně stran PVK nezachytil nástup soupeře (1:4), na což reagovala domácí lavička oddechovým časem. Ani po něm se však Přerov nevzpamatoval a za stavu 6:13 musel trenér Sirvoň opět přerušit hru. Přerov poté postupně ukrajoval z náskoku soupeře až na 21:23, ale na víc už neměl.

Od začátku třetího dějství Precheza vedla a soupeř vždy jen dotahoval. Ovšem místy až pětibodový náskok Přerov neudržel a Frýdek v závěru srovnal na 24:24. Od tohoto stavu měl každý bod téměř cenu zlata.

Domácí proměnili až devátý setbol a zvítězili málo vídaným poměrem 35:33. Kdo si myslel, že se soupeř po nervy drásající koncovce zhroutí, byl na omylu. Frýdek si ve čtvrté sadě počínal naprosto suverénně.

Držel si místy až sedmibodový náskok a bez jakýchkoliv problémů nasměroval utkání do závěrečného pátého setu. Zkrácená sada začala pro domácí otřesně a lodivod Sirvoň si za stavu 1:4 musel vyžádat už druhý time-out.

Přerov pomalu sbírat body a dotahovat náskok soupeře. A když uspěla na bloku Karolína Dobrá a snížila na 7:9, donutila hostující lavičku k přerušení hry. Jenže poté soupeř odskočil až na 14:10.

Tři mečboly se podařilo domácím odvrátit, jenže ten čtvrtý závěrečný Frýdek využil a po velké bitvě zvítězil 3:2 na sety.

Sestava PVK Přerov Precheza: Remešová, Kotounová, Novotná, Maslaňáková, Nucová, Chadimová, Dobrá, Michnová (C), Zajícová, Dýčková a libero Kapavíková.

Trenér: Sirvoň, asistent: Tománek.

Po první polovině základní části volejbalové extraligy žen je naprosto zřejmé, že „černého Petra“ celé soutěže má Přerovský volejbalový klub. Pokud nezačne vyhrávat, tak by se mohlo stát to nejhorší, a to pád do první ligy, jelikož letos se nehraje žádná baráž - ten, kdo bude po základní části poslední, automaticky padá.

Pro devátý tým sezona skončí a první osmička hraje play-off.

O své letošní první vítězství se budou volejbalistky přerovské Prechezy snažit v sobotu 15. prosince, když od 18 hodin na domácí palubovce přivítají lídra soutěže z Prostějova, který v posledním utkání poprvé v sezoně prohrál, a to před svými diváky (1300) s KP Brno poměrem 2:3.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika