Trenér Jiří Teplý tudíž s sebou přivezl pětici hráček, jež má extraligové zkušenosti, ale ani ty nestačily na bojovný výkon přerovských děvčat, která porazila silného soupeře ve třech setech.

PVK Přerov Precheza B - TJ Sokol Šternberk 3:0 (21, 29, 19)

Do bojů o první finálové body vstoupily mnohem lépe hostující volejbalistky, které si vypracovaly až šestibodový náskok. Na to se přerovský trenér Peter Birčák již nemohl dívat a oddechovým časem přerušil šňůru Šternberka.

Tento timeout domácím pomohl a ti se začali pomalu dotahovat na soupeře. Přerov srovnal na 16:16 a zaznamenal tři body v řadě, na což reagoval kouč soupeře oddechovým časem.

Ten však jeho svěřenkyním nepomohl a domácí děvčata úvodní set v poklidu dotáhla do vítězného konce. Druhé dějství bylo od začátku velmi vyrovnané a oba celky se střídaly ve vedení.

O tom, jestli se Přerov trhne a povede již 2:0 na sety, nebo jestli soupeř vyrovná a bude se hrát takřka od začátku, se rozhodovalo až v samotném závěru. Hosté byli ve vedení 20:18, ale PVK pěti body v řadě Šternberku výrazně poodskočil a byl blízko k vítězství i ve druhém setu.

Soupeř se ovšem nevzdal a vyrovnal na 24:24. Nervy drásající koncovka mohla přihlížejícím divákům připadat spíše jako šachová partie trenérů, neboť oba ve velké míře točili se sestavou.

Ovoce to ale mohlo přinést pouze jednomu z nich, a tím se nakonec stal domácí kouč. Přerov vyhrál druhou sadu 31:29. Ti, kteří si mysleli, že utkání už je rozhodnuté, byli na omylu.

Šternberk vstoupil do třetího setu s tím, že už nemá co ztratit, a začátek patřil jemu. Domácí hráčky se poprvé dotáhly na soupeře, když vyrovnaly na 9:9. Od tohoto stavu oba celky pravidelně bodovaly a o vítězi se tedy rozhodovalo opět až v závěru.

Koncovku zvládly lépe přerovské volejbalistky, které šly pevně za svým cílem. Třetí sadu vyhrály o šest bodů a do finálové skupiny, ze které vítěz postoupí do extraligy, vstoupily tou pravou nohou.

„Našim cílem ve finálové skupině je uspět co nejlépe a děvčata tomu obětují opravdu maximum. Na Šternberk jsme se speciálně připravovali. Tento týden jsme měli čtyři tréninky a odehráli jsme přípravné střetnutí v Litovli. Den před mistrovským utkáním jsme měli ještě mimořádný trénink, protože z áčka nám trenér Sirvoň poskytl Markétu Novotnou, která dnes byla přínosem pro celé družstvo, jelikož smečařka Eva Masná je nemocná.“

„Šternberk jsme porazili především hrou v poli. Chytili jsme obrovské množství míčů a poté jsme je bez problémů pokládali na zem. Trochu jsem se obával, že nás Šternberk smete, ale chyběla mu klíčová hráčka, nahrávačka Gregorová, ale i tak byl velice silný. Trenér Teplý vzal utkání asi jako přípravu na extraligu, protože v kádru měl pět hráček z Olomouce,“ řekl spokojeně po utkání Peter Birčák, trenér vítězného celku.

Přerovský B-tým zajíždí v sobotu 19. ledna do Brna a o týden později se doma (v Předmostí) utká od 17 hodin s Prahou- Nuslemi.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika