Domácí volejbalistky PVK Přerov Precheza přivítaly poslední Tatran Střešovice, který měl na svém kontě pouze jediné vítězství právě se svým včerejším soupeřem.

Výsledkově jednoznačné utkání však bylo velice vyrovnané. Z vítězství se nakonec radovaly domácí volejbalistky, které už snad jen zázrak může připravit o setrvání v nejvyšší soutěži.

PVK Přerov Precheza - TJ Tatran Střešovice 3:0 (18, 21, 25)

Od samotného začátku bylo utkání velice vyrovnané. V úvodním dějství se oba celky tahaly o každý míč. Navrch začaly mít s postupem času domácí hráčky, které od nepříznivého stavu 13:15 zaznamenaly úctyhodných deset bodů v řadě, a soupeř byl doslova na ručník.

Přerov se tedy po dvaceti minutách ujal vedení 1:0 na sety. Po změně stran viděli diváci téměř totožnou sadu, jako byla ta úvodní. Střešovice měly mírně navrch, ale PVK byl stále na dostřel.

Rozdíl se ovšem postupem času začal navyšovat a soupeř měl k dobru čtyři až pět bodů. Závěr však patří vítězům a to také přerovská děvčata potvrdila.

Od stavu 15:20 dovolila hostům zaznamenat pouze jediný bod a na své konto si připsala i druhou část hry. Třetí set byl takřka vyrovnaný do stavu 16:16. Od této chvíle měli navrch domácí, kteří si vypracovali čtyřbodové vedení.

Mysleli si však, že se již soupeř porazí sám, což se jim málem vymstilo. Tatran měl dokonce výhodu setbolu, kterou však promarnil a z vítězství ve třetím setu a potažmo i utkání se radoval domácí celek.

Sestava PVK Přerov Precheza: Michnová, Remešová, Kotounová, Maslaňáková, Dobrá, Mihálová, libero Kapavíková - Nucová, Zápotočná - Dýčková, Dřímalová, Mahlerová.

„Bylo to velice vyrovnané utkání. Soupeř měl nevýhodu v tom, že byl čipernější v obraně a balony na síti si potom až tak nepřipravil do finálního útoku, což nám se trošku víc dařilo, i když jsme toho moc nechytili.

V závěru třetího setu jsme polevili a nemohli jsme se pohnout s přihrávkou. Možná jsem mohl dřív poslat na palubovku juniorku Zápotočnou, ale ona ještě moc nehrála, avšak zvládla tu jednu přihrávku dobře.

Terézia má trojitou absenci v tréninkovém procesu a bylo to na ní vidět v závěru, kdy jsme nemohli vůbec útočit z druhého sledu, takže jsme to dělili a riskovali. Měli jsme vysoké procento úspěšnosti útoku středem, i když v úvodu nás soupeř chytal. Bylo to málo důrazné a agresivní.

Postupem času jsme se ale zlepšili, což rozhodlo. Na to, že jsme spodek extraligové tabulky, to podle mého názoru bylo slušné a důstojné utkání.

Jsme takřka amatérský klub a dnes dopoledne přišlo na trénink devět hráček, což je pro mě absolutní kompliment. Závěr sezony odehrají ty, které si to zaslouží,“ řekl po důležitém vítězství Vladimír Sirvoň, kouč domácích volejbalistek.

Přerov tak zvýšil náskok před svým včerejším soupeřem již na dva body a o extraligovou příslušnost jej může připravit snad už jen shoda náhod. Do konce základní části zbývá odehrát jen tři kola.

Precheza již zítra hraje v Olomouci, o týden později doma přivítá pražskou Slavii a sezonu zakončí utkáním ve Frýdku Místku ve čtvrtek 28. února.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika