Vítězové jednotlivých turnajů dostanou příslušný počet bodů, který je určující pro nasazování do pavouka na další turnaj.

Vítězná dvojice se stane krajským přeborníkem a navíc se musí zúčastnit finálního turnaje vítězů krajů o titul nejlepšího krajského týmu České republiky, které se uskuteční o víkendu 7. - 8. července v Brně, kde se bude hrát o přímý postup dvou párů na celostátní mistrovství.

Generální sponzor dotuje každý turnaj dospělých price money pro hráče v hodnotě 10 000 Kč a mládež dostává věcné ceny. Na území Olomouckého kraje se hraje na kurtech v Přerově, Drahotuších a v Prostějově. Podrobné propozice a fotky jsou na stránkách Přerovského volejbalového klubu www.pvkprerov.estranky.cz.

Ženy bojovaly v Drahotuších. Přihlásilo se pouze osm dvojic a tak turnaj proběhl v poklidném tempu. Zvítězil pár přerovských extraligových žen Dana Šamořilová s Veronikou Nucovou.

Druhé místo obsadila Karolina Dobrá a Michaela Jančíková a třetí příčku brala Petra Formelová s Lenkou Hrudíkovou. Druhé kolo žen se hraje 2. června v Prostějově. O den později hráli rovněž muži, ale na kurtech plaveckého areálu v Přerově.

Přihlásilo se rekordních třináct dvojic. Prvenství bez jediné porážky vybojovali Pavel Zahrádka a Karel Kollarcik z Olomouce.

Poražení finalisté se utkali s vítězi opravného pavouka o druhé místo. To nakonec po vyčerpávajícím boji získali olomoučtí Martin Hnilia s Janem Duffekem před přerovským párem Bob Šponar-Jakub Šerý.

Bramborovou pozici obsadili domácí Radek Matela a Vilém Raška. A jak viděli turnaj vítězové Zahrádka s Kollarcikem? „Byla to perfektně připravená akce se slušnou herní úrovní. Překvapilo nás, že se přihlásilo tolik dvojic, loni to byla ostuda. Byla hodně vidět reklama a spousta hráčů se mohla předem připravit. Jsme moc rádi, že jsme v tak silné konkurenci ani jednou nepodlehli.“

Pořadatel celé akce Jiří Peloušek dodal: „Turnaj byl velmi kvalitně obsazen a nabídl pohledné a vyrovnané souboje. Počasí vyšlo perfektně, i když ke konci dne už byli hráči značně vyždímaní. Přesto podávali výkony na hranici sebezničení, za což bych všem hráčům rád poděkoval.“