Ve středu se z nepochopitelných důvodů omluvil i UK Bratislava, místo kterého přijely juniorky VK KP Brno. A aby toho nebylo málo, tak v den zahájení turnaje seo dhlásil bez udání důvodu i SK UP Olomouc, takže organizace dostala těžký šrám.

S nástrahami turnaje se nejlépe popasovala domácí děvčata PVK Přerov Precheza A, která nepoznala hořkost porážky a po zásluze se mohla radovat z prvenství. Pořadatelé rozdělili týmy do tří základních skupin. V jedné z nich na sebe narazili domácí klub,VK KP Brno A,VK TU Košice a VK TU Liberec.

Volejbalistky Prechezy si bez větších problému poradily 3:0 na sety s Košicemi i s Libercem. Proti Brnu ztratily jeden set a suverénně postoupily do finálové skupiny. „V základní skupině bylo hlavním cílem vyzkoušet všechny hráčky, které jsou schopnéhrát. Potřebovali jsme zjistit, na co mají na jednotlivých postech, takže jsme i posty točili. Ověřili jsme si nějaké věci a ukázali si, jaké chyby děláme. Také jsme si trošku připravili soupeře na soutěž. Brno i Liberec jsou totiž družstva, se kterými se co nevidět utkáme,“ řekl po základní skupině Jaroslav Matěj, trenér PVK Přerov Precheza.

Ve finálové skupině se domácí utkali nejdříve s TJ Sokol Frýdek-Místek,kterou porazili 3:1. V posledním a také nejnáročnějším utkání celého turnaje se proti Přerovup ostavila TJ Mittal Ostrava vedená domácímu publiku známým Leopoldem Tůmou.

O vítězi celého turnaje musel rozhodnout až tiebreak, který zvládla lépe domácí děvčata (17:15) a mohla se radovat z turnajového prvenství. „Finálová skupina byla podstatě složitější hlavně po fyzické stránce. Sehráli jsme devět setů,což je hodně i na ten široký kádr, co jsme tady měli, a myslím si, že toho holky mají dost. Obě utkání byla velice kvalitní a opět jsme si mohli vyzkoušet různé varianty v sestavách. Nehráli jsme rozhodně tak, že bychom postavili základní šestkou, a po fyzické stránce to ani nešlo realizovat. S Ostravou to bylo hodně vyrovnané, protože jsme se po obědě těžko rozjížděli. Soupeř bylo dpočatý a měl jedno utkání volno. Proto jsme také prohráli zcela jasně první set. Poté se to vykrystalizovalo a už to bylo spíše o dřině, o tom fyzicky vydržet a také nezranit se. Po dobu celého turnaje žádná hráčka nezklamala a s výsledky i hrou v této fázi přípravy jsem spokojen,“ dodal po turnaji Matěj.

Přerovské béčko skončilo šesté

Domácí B-tým postoupil z jediné tříčlenné skupiny do bojů o 4. - 6. místo, kde podlehl brněnskému áčku 0:3. Proti Olympu uhrál jeden set a obsadil konečnou šestou příčku. Nejlepšími hráčkami se staly - nahrávačka: Olga Synková (Frýdek-Místek), libero: Kamila Spáčilová (Ostrava), blokařka: Hana Kotounová (Přerov), smečařka: Slávka Mihálová.

Celkové pořadí turnaje: 1. PVK PŘEROV PRECHEZA A, 2. TJ Sokol Frýdek-Místek, 3. TJ Mittal Ostrava, 4. PVK Olymp Praha, 5. VK KP Brno A, 6. PVK PŘEROV PRECHEZA B, 7. VK Slavia Bratislava, 8. VK KP Brno B, 9. VK TU Liberec, 10. ŠK Žilina, 11. VK TUKošice.

Poslední doladění formy před začátkem nové sezony čeká volejbalistky PVK Přerov Precheza již tento víkend v Praze na Mizunacupu.