Vstup do utkání měly přerovské volejbalistky jako ze špatného snu, když je Slávistky dobrou obranou na síti zatlačily do defenzívy. Od stavu 15:7 však hosté začali dotahovat manko z úvodu a dostali se na dostřel. Po bojovném výkonu nakonec prohráli až 29:31.

Druhý set byl vcelku jednoznačnou záležitostí Pražanek. Svěřenky trenéra Sirvoně se naopak nevyvarovaly nevynucených chyb, které pomohly soupeřkám z jasnému vítězství 25:17.

Přerov neměl ve třetím setu už co ztratit. Přestal chybovat a zaskočil domácí celek, který pokulhával v útoku a na příjmu. Tuto sadu vyhrál 25:23 a snížil na 1:2.

Ve čtvrtém dějství opět více chybovaly Slávistky, dovolily hostujícímu celku zvítězit o pět bodů a srovnat tak na 2:2.

Přerov měl před zkrácenou hrou mírnou herní a psychickou převahu, ale nedokázal ji využít. Vedl sice 7:5, od tohoto okamžiku však dokázal zaznamenat jediný bod a i podruhé v letošní sezoně podlehl pražské Slavii až v tiebreaku.

Volleyball club Slavia Praha - PVK Přerov Precheza 3:2 (29, 17, -23, -20, 8)

Sestava PVK Přerov Precheza: Kotounová, Nucová, Mihálová, Mrázková, Dřímalová, Goliášová, libero Kapavíková - Tomšíková, Dýčková, Fiedlerová, Zajícová.

„Do utkání jsme vstoupili velice špatně, hráčky dělaly mnoho nevynucených chyb, z čehož profitoval soupeř. V závěru prvního setu se to zlepšilo, ale po velkém boji jsme úvodní sadu prohráli, což se bohužel odrazilo i ve druhém dějství. Ve třetím a čtvrtém setu nastalo zlepšení. Z hřiště jsem stáhl Mihálovou s Kotounovou a na palubovku poslal Fiedlerovou a Tomšíkovou. Holky srovnaly na 2:2 a na řadu tak přišla zkrácená hra. V ní jsem bral za stavu 5:5 oddechový čas. Zlom nastal v době, kdy jsme se dostali do nejslabší pozice na síti. Ačkoliv jsem prostřídal, z tohoto postavení nás už soupeř vesměs nepustil a druhou polovinu tiebreaku ovládl.“

„Co se týče naší hry, tak musím říci, že trošku zklamaly smečařky. Nahrávka nebyla zlá, spíše průměrná, takže nic moc,“ konstatoval přerovský kouč Vladimír Sirvoň.

O tomto víkendu je na programu další, už poslední kolo základní části volejbalové extraligy žen. Přerovským tým se jede o body popasovat do Brna, kde se v sobotu utká s týmem Králova Pole.

Po závěrečném kole bude extraliga rozdělena do dvou skupin. V té horní budou celky bojovat o 1. - 5. místo pro nasazení do play-off a v dolní o 6. - 10. pozici, čiže o tři místa do play-off a o udržení.