Juniorky Přerovského volejbalového klubu vyhrály dvanáct zápasů a postoupily mezi nejlepších šest týmů republiky, které si to rozdají o výhodnější pozici pro play-off.

Přerovské kadetky se naopak do této šestice nedostaly a o dvě postupová místa do vyřazovacích bojů musejí bojovat v šestičlenné skupině.

Juniorky jsou mezi elitou

SG Brno - PVK Přerov Precheza 3:0, 3:0

Přerovské družstvo odjíždělo k těmto utkáním s cílem potrápit lídra skupiny, který ještě nepoznal hořkost porážky. Přestože výsledky vypadají na jednoznačnou záležitost ve prospěch domácího celku, hlavně v prvním utkání se hrál volejbal na vrcholné úrovni této věkové kategorie.

Všechny sety byly až do koncovek naprosto vyrovnané. Bohužel v rozhodujících momentech udělala hostující děvčata více chyb, což rozhodlo o výsledku.

Druhý zápas již neměl takovou úroveň kvůli utrápenému výkonu přerovských hráček, které se nedokázaly vyrovnat hlavně s přihrávkou velice kvalitního servisu soupeře.

PVK Přerov Precheza - TJ Mittal Ostrava 3:0, 1:3

V posledním kole základní části hostily přerovské juniorky tým Ostravy. Výsledky obou utkání již nemohly nic změnit na skutečnosti, že do skupiny o 1. - 6. místo extraligy postupují z moravské skupiny kromě vedoucího Brna i oba tito soupeři.

Vzhledem k danému systému soutěže však bylo o co hrát, jelikož výsledky vzájemných utkání postupujících celků se započítávají.

V prvním měření sil předvedly domácí hráčky snad nejlepší výkon sezony, když velice agresivním pojetím hry nedaly Ostravě žádnou šanci na úspěch a po hodině hry vyprovodily svého soupeře krutou porážkou 0:3.

Je velkou škodou, že tento skvělý výkon družstva pokračoval v druhém utkání pouze úvodním setem. V dalším průběhu se totiž domácím přestalo dařit hlavně na bloku a na přihrávce a po prohrané koncovce druhého setu začal mít soupeř navrch.

Přerov již nenašel sílu změnit nepříznivý stav a po chladném a odevzdanémvýkonu odešel poražen. I přes tuto zbytečnou ztrátu bodu však přerovské juniorky stanovený cíl splnily a zajistily si účast v elitní skupině šesti nejlepších extraligových družstev České republiky ve složení: KP Brno, Olymp Praha, Slavia VŠ Plzeň, TJ Mittal Ostrava, TU Liberec a PVK Přerov.

„První dílčí cíl jsme splnili, a teď nás čeká boj s českými celky. V šestičlenné tabulce chceme skončit do čtvrtého místa, abychom měli v play-off výhodu domácího prostředí,“ prozradil další postupný cíl Miroslav Lakomý, trenér přerovských volejbalistek.

Kadetky musejí ještě bojovat

SG Brno - PVK Přerov Precheza 3:0, 3:1

V úvodním setu prvního střetnutí se hostující volejbalistky spíše jen seznamovaly s halou. Na velkém prostoru se špatně orientovaly, což mělo za následek nepřesný příjem a nahrávku. Do toho ještě soupeř dobře servíroval a začal hrát svoji rychlou hru.

Po změně stran se Přerov zvedl a měl dokonce setbol, ale právě vlastními chybami prohrál nejen tuto část hry, ale i celé utkání. Druhý zápas byl ale o něčem jiném.

Po dvou sadách bylo střetnutí vyrovnané a ve třetím dějství PVK vedl 17:14. Poté ale přišla na podání domácí nahrávačka, která dohrála set až do konce. Tento průběh zlomil již nadobro přerovský odpor a hosté odjeli z Brna s prázdnou.

Jediným pozitivním faktorem tohoto dvojutkání bylo, že se do hry zapojila i první nahrávačka týmu Lucie Skřičková, která byla dlouhou dobu mimo hru kvůli zranění. Nastoupila sice do jediného setu, protože si zatím na víc nevěřila, ovšem byla to jediná vyhraná sada v Brně.

PVK Přerov Precheza - TJ Mittal Ostrava 3:1, 0:3

Hosté přijeli do Přerova plni sebevědomí a domnívali se, že jim dvě vítězství sama spadnou do rukou. Opak byl však pravdou. Přerov hrál po delší době opravdu dobrý volejbal, za což byl odměněn vítězstvím v prvním utkání. Velice dobrý výkon podala na liberu hrající Michaela Zemánková. J

ak už to tak bývá, po vítězství přišlo uspokojení. Přerovský motor se ne a ne nastartovat, čehož využil soupeř k hladkému vítězství.

„Naším cílem v základní části byl postup mezi šestici nejlepších týmů republiky, což se nám bohužel nepodařilo. Přitom vstup do sezony jsme měli dobrý a bodovali jsme. Klíčový okamžik nastal v prvním domácím utkání proti Brnu. Vedli jsme 2:0 a za tohoto stavu se nám zranila nahrávačka Skřičková. Nakonec jsme utkání prohráli v tiebreaku. Druhý zápas jsme také prohráli, což holkám nahlodalo sebevědomí.“

„Naším dalším cílem je teď vybojovat v šestičlenné skupině jedno ze dvou postupových míst do play-off,“ sdělil Michal Derich, kouč přerovských kadetek.

Na tuhé zápasy v boji o postup mezi nejlepší osmičku se budou kadetky PVK připravovat nejprve na turnaji v Uherském Hradišti (27. a 28. prosince) a poté na soustředění v Luhačovicích (3. - 6. ledna 2008).

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika