V posledních letech však seniorský volejbal v Přerově stagnoval a povětšinou se bojovalo o holé přežití mezi českou špičkou.

Mnozí tedy byli zvědavi, jak dopadne třetí valná hromada klubu, která je volební, zdali stávající vedení dostane důvěru, či dojde k nějakým změnám.

A také že došlo, a to k dost podstatným, když ze stávajícího výkonného výboru zůstal jediný člen a novým předsedou PVK Precheza byl zvolen náměstek primátora města Přerova Josef Kulíšek.

Na třetí valnou hromadu bylo do kinosálu přerovské Prechezy pozváno 50 členů klubu starších osmnácti let. Dostavilo se jich 37, což je 74 procent, takže shromáždění bylo schopné se usnášet a provádět jednání valné hromady.

Předseda klubu za uplynulé období Bohumil Paseka v úvodu pronesl pár vět o činnosti: „V žákovské kategorii lze hodnotit období jako úspěšné. Kadetky a juniorky hrají nejvyšší soutěže, dokonce si sáhly i na medaili. Extraligu žen hrajeme od sezony 2003–2004. Historicky nejlepšího umístění jsme dosáhli v sezoně 2006–2007, kdy jsme obsadili čtvrté místo. V převážné části zbylých ročníků jsme se ale nacházeli na opačném pólu tabulky.“

Poté přišla řada na zhodnocení uplynulé sezony jednotlivých týmů.

„Letošní vystoupení žen v nejvyšší soutěži nemůžeme brát v žádném případě jako úspěšné. V základní části jsme z dvaceti utkání vyhráli pětkrát. Klíčová byla porážka 2:3 doma se Slavií, na což navázaly další tři prohry. V nadstavbě jsme vyhráli pouhá dvě utkání a utekli tak hrobníkovi z lopaty. Celou sezonu jsme se pohybovali na konci tabulky. Bylo to zapříčiněno zraněními některých hráček. Některé také odešly a náhrada za ně nebyla adekvátní. Navíc neodvedly to, co jsme od nich očekávaly. Přístup některých nebyl stoprocentní,“ řekl Bohumil Paseka na adresu extraligového cel­ku.

„U B-družstva žen se nám ne zcela podařilo naplnit základní předpoklad, a to aby zkušené hráčky předávaly zkušenosti těm mladším. Přesuny mezi áčkem a béčkem byly minimální,“ poznamenal k druhému seniorskému mančaftu.

Ve stručnosti poté přišla řada na mládež: „Juniorky postoupily do play-off, což je splnění výkonnostního cíle. Ve čtvrtfinále narazily na hodně silný tým a do dalšího kola se neprobojovaly, nakonec obsadily páté místo. Kadetky také postoupily do play-off a rovněž tak splnily předsezonní cíl, nakonec z toho byla osmá pozice. Sezona žaček proběhla úspěšně. Žalostná je pak situace v přípravkách, kde se nám nepodařilo nastartovat akademii.“

Výkonný výbor následně projednal další části programu, až se dostal k bodu číslo 8, a tím byla volba nového výkonného výboru na období 2010 až 2014.

Na kandidádce byli odstoupivší členové Bohumil Paseka, Vladimír Škoda, Vladimír Tabara, Čestmír Hlavinka a nově náměstek primátora města Přerova Josef Kulíšek. Trenérská rada však podala protinávrh ve složení Bohumil Paseka, Čestmír Hlavinka, Josef Kulíšek a nově Vladimír Sirvoň s Peterem Birčákem.

Načež se začalo o vzniklé situaci debatovat a vše raději přerušila až avizovaná desetiminutová přestávka, která se nakonec protáhla téměř na půl hodiny.

Po ní už šlo vše ráz na ráz. Výkonný výbor na období do roku 2014 byl zvolen pětičlenný, a to: Josef Kulíšek, Vladimír Tabara, Miroslav Lakomý, Peter Birčák a Vladimír Sirvoň. Usnesení z valné hromady posvětilo všech 37 zúčastněných členů klubu, kteří tak věří v lepší zítřky.

Poté následovalo první zasedání a volba předsedy, kterým se ihned po prvním návrhu stal Josef Kulíšek.

„Chci poděkovat bývalému výkonnému výboru a doufám, že navážeme minimálně na všechny jeho úspěchy. Klub budeme chtít posunout dál především v seniorské kategorii. Mládež byla v Přerově vždy kvalitní a to se také budeme snažit udržet,“ řekl nový předseda Přerovského volejbalového klu­bu.