Ve dvou jarních kolech se vždy dvanáct nejlepších celků z České republiky utkává ve skupinách A a B. Klíč k postupu je jasný: tři nejlepší postupují do finále a tři poslední bojují o udržení.

Tým Železa obhajuje páté místo z posledních dvou ročníků a v letošním roce si za cíl klade umístění v první trojce. Před vstupem do jarních bojů trenér dorostu Jakubík uvedl: „V letošním rocemáme silný tým, který proti loňsku neměnil základ, což je v této věkové kategorii důležité. Věřím, že kluci vylepší svůj loňský výsledek.“

Sestava týmu Železo Hranice je do 50 kg Jan Mazan, do 55 kg Michal Posmyk a Martin Novák, 60 kg Dominik Olšák, 66 kg Libor Kahánek a Lubomír Holčák, 73 kg Tomáš Leskovský, 81 kg Jakub a Tomáš Zahradníkčovi, 90 kg Ladislav Zapletal, který startuje ve váze +90 kg.

V prvním zápase čekal hranické více než silný soupeř, loňský mistr ČR z Olomouce. Po vyrovnaném utkání byl konečný výsledek 5:2 pro Železo, ale zápas byl hodně těžký a vyrovnaný. Bodově se prosadili Posmyk, Holčák, Kahánek a bratři Zahradníčkovi. V dalším utkání proti nekompletnímu Brnu měli hraničtí bodovat, ale nepodařilo se, když jeden zápas rozhodl o vítězství Brna 5:3. Body pro Železo získali Mazan, Kahánek a Jakub Zahradníček.

V utkání proti domácím předvedlo Železo bojovný výkon, ale na konci zápasu bylo skóre 4:3 pro Baník, který byl šťastnějším celkem. Body získali Mazan, Jakub Zahradníček a Zapletal. V dalším zápase se SKP Jičín byla štěstěna naopak na straně hranických judistů a po vyrovnaném utkání zvítězili poměrem 4:3, když důležité body získali Mazan, Kahánek, Jakub Zahradníček a Zapletal.

V posledním zápase čekal Železo nejslabší celek skupiny, družstvo Kjus Hranice, které převálcovali doslova rozdílem třídy 8:0, když body získala celá sestava, a to Mazan, Posmyk, Olšák, Kahánek, Leskovský, bratři Zahradníčkové a Zapletal.

Po posledním zápase tak celek Železo Hranice obsadil průběžné třetí místo s šesti body. Vede SKKP Brno, které má devět bodů stejně jako o skóre horší Baník Ostrava. Čtvrtý je pak celek Olomouce, pátý Jičín a poslední Kjus Hranice.

„Po tomto kole jsem zklamán, chtěli jsme atakovat přední příčky, a jsme až na třetím postupovém místě. Liga je sice na začátku, čeká nás ještě patnáct zápasů, ale takový výpadek jsem nečekal. Máme tři závodníky, kteří vyčnívají, a to Mazana, Kahánka a Jakuba Zahradníčka. Ostatní zapadli do šedi průměru. Zklamaný jsem z Holčáka a výkon Posmyka také nebyl optimální. Liga je však dlouhá a věřím ve výkonnostní růst celého družstva. Sezona je teprve na začátku,“ řekl trenér Železa Hranice Jakubík.

(zel)