„Na toto vyhlášení každoročně zveme úspěšné reprezentanty a trenéry," připomněl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

V předešlých letech tak u této příležitosti město navštívily významné sportovní osobnosti, jakými jsou například oštěpařka Dana Zátopková, fotbalový brankař Ivo Viktor, fotbalový trenér Petr Uličný, basketbalistka Ivana Večeřová či její trenér Jan Bobrovský.

„V loňském roce přijal pozvání Martin Šonka, pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii," doplnil Petr Bakovský.

Na letošním udílení ocenění přislíbil účast přední světový triatlonista Filip Ospalý.

„Třikrát startoval na Olympijských hrách. K jeho největším úspěchům patří dva tituly mistra Evropy v triatlonu, v roce 2001 v Karlových Varech a roce 2015 v Itálii. Titul mistra Evropy získal i v duatlonu, a to v roce 2006," vyjmenoval jen některé z nejvýraznějších úspěchů devítinásobného českého triatlonisty roku mluvčí města.

Jako doprovodný program slavnostního aktu si organizátoři připravili vystoupení Circus! Dance Studia Nový Jičín, které se věnuje akrobacii na tyči. 

Čtenáři našeho Deníku mohou prostřednictvím originálních hlasovacích kupónů pro své favority hlasovat v přidružené anketě Sportovní hvězda Hranického týdne, a to do pondělí 11. dubna, odevzdáním platného hlasu do redakce v přízemí zámku.

Nominace i hlasovací kupón budou zveřejněny ještě tento a příští pátek v Hranickém týdnu.

David Král