„Kluci si odpočinuli, dobyli jsme baterky, připravili se dobře na Veselí a klaplo to,“ usmíval se trenér Cementářů Libor Hrabal.

Ten měl před duelem ze soupeře, který posílil příchodem spojky Kežiče, po právu obavy. Hraničtí však hráli s nasazením a šli si za cenným vítězstvím.

„Ze začátku nám dělal v obraně trošku problémy křížový pohyb spojek. Soupeř má opravdu dobré střelce, ať už je to Melichar, Ptáčník nebo Živojinovič. Dostali jsme ale 25 gólů, což není moc, myslím, že jsme je dostali pod kontrolu,“ pochvaloval si Hrabal.

Jeho tým byl prakticky celý zápas o krok napřed. Nové Veselí sice v závěru mělo šanci na srovnání, Hranice však zaslouženě náskok udržely.

„Byl to celkově heroický, nadšený a bojovný výkon. Hlavně jsme dodrželi věci, které byly důležité v útočné fázi. Tam jsme neztráceli balony, zbytečně jsme nestříleli, připravovali si šance, to bylo velice dobré,“ byl spokojen kouč Cementu.


Třetí místo v tabulce nejvyšší soutěže, to v Hranicích dlouho nebylo. Na oslavy je však času dost.

„Nějak jsme neslavili, ale ty body jsou určitě dobré, jsme díky nim vepředu, ale sezona je ještě hodně dlouhá. Půjdeme zápas od zápasu, nechceme nic přecenit. Musíme to potvrdit teď zápasem s Kopřivnicí. Ale jsme na dobré cestě,“ věří Libor Hrabal.

Pátou výhru v řadě mohou Hranice přidat v sobotu, kdy na domácí palubovce od 10 hodin hostí Kopřivnici. Aktuální výsledky navíc mohou konečně do haly Cementu přilákat větší počet fanoušků.

„Bude to takové vyhrocené derby. Nebude to jednoduché, poté co Kopřivnice prohrála doma s Jičínem, bude chtít body získat zpátky. Uděláme vše pro to, aby se jí to nepodařilo,“ uzavřel Hrabal.

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Cement Hranice 25:26 (11:12)

Nejlepší střelci: Štěrba 6, Sekulič 5, Melichar 5 – Menšík 8, Tomáš Mlotek 7, Indrák a Mičkal po 3. Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 300.