„Máme tady týmy z Nového Jičína, z Karviné, z Drahotuš, Klokočí, týmy z Hranic, z Hustopeč nad Bečvou a ze Stříteže nad Ludinou. Hraje se na dva vítězné sety, v případě jednoho vítězného setu na obou stranách se přistoupí k tie-breaku, kde se hraje do patnácti získaných bodů," upřesnil daná pravidla ředitel turnaje Ondřej Tureček.

V každém týmu figurovaly alespoň dvě ženy, což bylo také jednou z podmínek sobotní akce. Nutno podotknout, že hráčky se svým mužským týmovým kolegům či protějškům v mnohém vyrovnaly a s grácií vybíraly i velice těžké míče.

Favorit sobotního turnaje se odhadoval jen velice těžko. Hned šest družstev totiž mohlo pomýšlet na nejvyšší příčky. „Je tady možná šest týmů, které se budou přetahovat o stupně vítězů," uvedl ředitel Ondřej Tureček.

Kdyby se ale na před turnajem vypisovaly kurzy na celkového vítěze, jeden z nejnižších byl jistě patřil karvinskému celku Interdekor. Ten se už během bojů v základních skupinách ujišťoval o svých kvalitách a celkem zaslouženě už s předstihem myslel na finále. „Na celkové vítězství si věříme, ale nevím, jestli jsme největšími favority. Jsou tady i jiné silní týmy, mezi kterými se to bude nakonec lámat. Tento zápas jsme chtěli hlavně rychle dohrát, protože je teplo a musíme taky trošku šetřit síly," řekl po vítězném utkání proti celku Storck hráč Interdekoru Radim Zym.

Jeho slova byla prakticky prorocká. Interdekor se totiž nakonec skutečně radoval z konečného prvního místa, když ve finále porazil celek s názvem Parchanti. Třetí, bronzovou příčku obsadil hranický Pozdní sběr, který v souboji poražených semifinalistů zvládl souboj s družstvem Nevada. (pm)

Výsledky třetího ročníku Pila cupu v Drahotuších:

1. Interdekor
2. Parchanti
3. Pozdní sběr
4. Nevada
5. Storck
6. Střítež nad Ludinou
7.-8. Pila-Jedla, Klokani

9. Těžký míč