Ještě v poslední minutě byl stav 27:27 a hosté pokukovali po teprve třetí výhře v sezoně.

Cementáři ale gólem Petra Magrly v posledních vteřinkách rozhodli o těsné výhře 28:27.

Hranice přitom od začátku utkání měly navrch. V první půli vedly i o pět branek, ještě ve 22. minutě to bylo 12:8. Litovel ale šňůrou čtyř branek zaskočila soupeře, do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 12:12.

„V úvodu utkaní jsme byli o třídu lepším mančaftem. Místo 12:8 jsme měli vést minimálně 15:5, ale to se nestalo. Neproměnili jsme vyložené šance, které chytl brankář Fabián,“ ohlížel se pro svazový web trenér Hranic Miroslav Bartoň.

„Všichni jsme věděli, že v podstatě o nic nejde. V šatně jsem klukům říkal, že jsem je za ty dva roky snad možná něco naučil. Dneska jsem jim řekl, že jim do toho nebudu moc kecat a aby si dokázali sami, že to dokážou,“ prozradil kouč Litovle Ivo Vávra.

Také ve druhém poločase nejprve Cementáři diktovali tempo hry. Tatran ovšem tříbrankový náskok opět smazal, v 51. minutě šel dokonce na chvíli do vedení (23:24) a byly to nervy až do konce.

Více štěstí měli v závěru domácí. V tabulce skupiny o 9. - 12. místo si upevnili desátou pozici.

„Byla to netaktická chyba soupeře, kdy hrál s jedním hráčem navíc, a tím nám daroval dvacet sekund před koncem míč. Se štěstím jsme toho využili a body jsou doma,“ pochvaloval si Miroslav Bartoň.

Litovelský Tatran přes prohru nemohl být s výkonem nespokojen.

„Možná by tomu slušela remíza, ale nemůžu říct, že jsme nebojovali. Chtěli bychom se ctí odehrát tato utkání, kdy vlastně o nic nejde. Kluci by si mohli zvednout sebevědomí. Myslím, že jsme zahráli to, na co máme,“ uzavřel Ivo Vávra.

TJ Cement Hranice – Tatran Litovel 28:27 (12:12)

Nejvíce branek: Magrla 6/2, Bechný 3, Tůma 3, Indrák 3, Mičkal 3, Holiš 3 –Piwko 8/5, Prošvic 5, Šmíd 4, Štencl 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/5. Vyloučení: 4:6 (přímá ČK Kuchař). Diváci: 127.

Hranice: Klement, Kučerka, P. Kleisl – Indrák, T. Mlotek, Bechný, Andrš, J. Mičola, Tůma, Mičkal, Kozlovský, Holiš, Pernička, Magrla. Trenér: Miroslav Bartoň.
Litovel: Juráš, Navrátil, Fabián – Kuchař, Hanák, Protivánek, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Pohlmann, Prošvic, Páleš, Macek, Geist, Piwko, Jan Šmíd. Trenér: Ivo Vávra.