S Duklou jste sehráli vyrovnaný zápas, jak utkání hodnotíte?

Vzhledem k tomu, že jsme nepodali optimální výkon, tak je bod pro nás zlatý. Běhalo se nahoru a dolů. Bylo to spíše o fyzičce než o technickém umu. Nedali jsme spoustu vyložených šancí. Výsledek asi odpovídá tomu, co jsme na hřišti předvedli.

Často jste se tlačil do zakončení. Z pozice diváka mi připadalo, že soupeř na vás postupně začal hrát osobní obranu.

Každý ví, že se ode mě hodně očekává. Soupeři si na mě zákonitě dávají pozor. To je však v každém zápase, jinak to už nejspíš nebude.

Po vítězství v Českém poháru jste se museli přeorientovat na závěrečnou fázi sezony. Zápasový program nadstavby je náročný…

Účinkování v Českém poháru, ač vítězné, nám vzalo dost sil. Všechny týmy měly tři týdny volna, v Hranicích jsme hráli finále a já jsem později ještě hrál za reprezentaci. Musím říct, že jsem celkem házenkářsky zničený (se smíchem). Hraje se nyní systémem neděle – středa, takže únava bude jen přibývat. V nadstavbě bude rozhodovat každý bod. Uvidíme no… Budeme se samozřejmě snažit urvat body i z venku.

Zápasový program vám zpestřila právě reprezentační pozvánka na kvalifikační zápasy s Německem. Nutno říct, že ten první vám vyšel skvěle.

Byla tam parádní atmosféra. Dát gól před tři a půl tisíci diváků každého nabudí. Je pravda, že mě až tak neznali. Soupeř se zaměřil hlavně na hráče, kteří jsou na mezinárodní scéně ostřílenější. Mně se otevřel prostor a naštěstí jsem to trefoval. Možná k tomu přispělo i trošku toho štěstí (s úsměvem).

Ve druhém zápase už se vám ani reprezentačnímu týmu až tak nevedlo. Kde nastal zlom?

Němci hráli daleko lépe. My jsme byli poměrně neukáznění, stříleli jsme z nepřipravených pozic. Pokud by Martin Galia nezachytal, tak dostaneme o patnáct gólů více. Zpočátku to vypadlo, že bychom utkání mohli urvat, ale posléze už na nás dolehl tlak. Oni byli v laufu a už těžko s nimi šlo držet krok.

Zpět do českých luhů a hájů. Ve středu zavítáte do Plzně. Co od toho utkání očekáváte?

Nyní hrajeme s týmy první šestky, takže už nás žádný relativně lehčí zápas nečeká. Všude se dá vyhrát. Musíme makat na sto procent a někde to zkusit urvat. Je to někdy i o štěstí a jak to v daný den prostě sedne.