Tento prestižní závod přilákal do Hranic přes dvě stovky závodníků z Česka, Slovenska a Maďarska. Celý závod natáčela Česká televize a diváci ČT 4 Sport z něj mohli zhlédnout třicetiminutový sestřih.

Celý závod byl obohacen o doprovodný program, kde si mohli mladší jezdci zadovádět na skákacím hradu a ti starší se mohli projet ve specielně upravené trialové Tatře. K vidění byly také dva exponáty Roadstru Pony- Fantasy a sbírka historických kol pana Honzíka.

Vítěz prestižní kategorie Elite pak k finanční odměně dostal jako bonus vyhlídkový let vrtulníkem. Z domácích jezdců se v silné konkurenci nejlépe umístili Jan (B-15/16) a Michal (B- 9) Křištofovi, kteří si vyjeli shodně druhá místa ve svých kategoriích.

Dalšími finalisty byli Martin Machanec (B-9) a Libor Bárta (Cr 30+), jež obsadili páté pozice a hned za nimi se umístili šestý Marian Ryška (B-7) a sedmý Ondřej Tvrdoň (B-10).

Těsně před branami finále skončili Martin Mikuš (B-8) na deváté příčce a Pavel Machanec (B-8) byl desátý. Ondřej Kovář (B-8) a Martin Valenta (B-11) obsadili třináctá místa. Na druhý den pokračoval bikrosový víkend třetím závodem Moravské ligy, na který zavítalo rekordních 148 jezdců.

V tomto závodě si vyjel skvělé druhé místo David Spurný následovaný Zdeňkem Novotným v kategorii MTB. Na stupně vítězů se probojoval i další hranický jezdec Martin Mikuš, jež obsadil třetí příčku.

Jan Křištof si v prestižní kategorii Elite vyjel skvělou čtvrtou pozici. Ve finále se ještě představili pátý Ondřej Tvrdoň a sedmí Pavel Machanec a Michal Křištof. Desátí skončili Marian Ryška a Martin Machanec, dvanáctý byl Ondřej Kovář a šestnáctý Martin Valenta.

Tento závod byl ještě doplněn kategorií nelicenčních jezdců, kde výsledky dopadly následovně:

kategorie do šesti let: 1. Adam Bábek (Šternberk), 2. Klárka Kovářová (Lipník), 3. Erik Lahulek (Uničov)

kategorie 7 - 9 let: 1. Martin Procházka (Přerov), 2. Tadeáš Rušar (Hranice), 3. Jakub Kleiner (Přerov).

kategorie 10 - 12 let: 1. Dominik Kytlica (Jeseník), 2. Patrik Zatloukal (Šternberk), 3. Vojtěch Lebeda (Opava).

kategorie 13 - 15 let: 1. Martin Buksa (Přerov), 2. Jan Staněk (Šumperk), 3. Jiří Foltýn (Šumperk).

kategorie 16+: 1. Petr Čermák (Mankovice), 2. Jan Šamárek (Opava), 3. David Vychodil (Přerov).