Český svaz mentálně postižené mládeže pověřil vedení SK VOK Přerov organizací regionální soutěže, která je zároveň kvalifikací na mistrovství republiky v Liberci.

Již při zpracování přihlášek se ukázalo, že o toto regionální mistrovství bude velký zájem. Přihlásila se družstva až z Vysočiny, Ostravska, Opavska, Zlínska a Uherskohradišťska.

Závodů se zúčastnilo celkem devadesát plavců. Ti se utkali v kategoriích žáci, žačky, muži, ženy, které byly dále rozděleny dle stupně mentálního postižení plavců a to na třídu A a třídu B.

Plavaly se tyto disciplíny: 50 a 100 metrů prsa, 50 a 100 m volný způsob a štafety.

Jako už tradičně se závodníci domácího SK VOK Přerov velmi dobře umístili. Zásluhou Boženy Kalejové, Mária Pišty, Karla Sklenáře, Alexandra Mirgy, Romany Pištové, Josefa Bílka a Lukáše Vlčka získali tři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile.

Jejich úspěch byl korunován celkovým vítězstvím ve štafetě. Všichni plavci soutěžili v duchu fair-play a navzájem se povzbuzovali. Po vyhlášení výsledků obdržel každý závodník hodnotné ceny.

Mistrovství Moravy a Slezska se uskutečnilo pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Sekaniny a zároveň bylo kvalifikací na mistrovství České republiky v Liberci, kam se probojovali i přerovští plavci.