Běželo se klasickou technikou. Čerstvý mokrý tající sníh při teplotách nad nulou byl problematický pro mazání a ztížil závodníkům podmínky. Za těchto složitých podmínek a husté mlhy se závodu zúčastnila také Zdeňka Tvrdá z SK Hranice, která vybojovala ve své kategorii 3. místo. Tento závod pojala jako součást přípravy na čtyřiadvaceti­hodinovku na lyžích, která se zde konala o týden později.

Ve dnech 2. a 3. března se konal čtyřiadvaceti­hodinový závod na běžkách. Počasí ukázalo svou přívětivější stránku, a tak na startu v sobotu v 11 hodin svítilo sluníčko a rozpouštělo sníh, což bylo též náročné na mazání. Na trať se vydali jak jednotlivci, tak štafety. Cílem bylo najezdit co nejvíc okruhů a ujet do nedělní 11. hodiny co nejdelší vzdálenost.

Po noci, kdy závodníci kroužili po čtyřkilometrovém okruhu s čelovkami, se již za bílého dne rozhoduje o konečných výsledcích a celkové ujeté vzdálenosti. Zdeňka Tvrdá zde najela téměř 150 kilometrů což stačilo mezi ženami bez rozdílu věku 3. místo.