O prvenství soupeřily týmy 
1. Judo klubu Baník Ostrava, Judo klubu Beskydy, Sokolu Hradce Králové a Judo SKKP Brna. Mladí dorostenci se v této konkurenci rozhodně neztratili a na některých soupeřích si vyloženě smlsli.

V prvním zápase se hranický manšaft postavil týmu Brna. Úvod nevyšel Středomoravanům nejlépe.

I přes vyrovnané síly na obou stranách nakonec Železáři neurvali vítězství a s Jihomoravany prohráli 2:6. V hranických kimonech pak skórovali Filip Hanzelka a David Šatánek.

Druhé kolo se manšaftu pod vedením trenéra Jakuba Horáka vyvedlo již lépe. Na hranické judisty čekal Baník Ostrava, který disponoval výhodou domácího prostředí. Utkání s týmem Baníku přineslo první vítězství v klání pro železené hochy, když Ostravany porazili výsledkem 5:3.

„Tento zápas podržel především Jan Podrázský, který zvítězil v rozhodujícím zápase. Dále se tady vítězstvím blýskli i Filip Hanzelka, David Šatánek, Jakub Matal a Marek Šmíd," prozradil po zápase trenér Železářů Jakub Horák.

Nejvyrovnanější boj s výsledkem 4:4 svedli hraničtí judisté se Sokolem Hradec Králové. Středomoravskou skvadru tentokrát podrželi Patrik Vašina, David Šatánek, Jakub Matal a Marek Šmíd.

Poslední zápasení na tatami
 s Judo klubem Beskydy neprobíhalo dle představ. Hraničtí si 
s Valachy nedokázali poradit
a nakonec skončili s prohrou 3:5. V železářských barvách pak bodovali Vojtěch Kubala, David Šatánek a Marek Šmíd.

„Určitě bych vyzdvihl výsledky Patrika Vašiny, který se slušně předvedl ve vyšší váze, oporou týmu byl David Šatánek. Ten měl celý víkend nabitý, protože v sobotu startoval na juniorské republice, kde skončil druhý. Atmosféra v týmu byla úžasná," uzavřel spokojeně trenér Jakub Horák, kterému s technickou podporou pomáhala Jana Poletinová.

Železáři se díky jedné výhře
 a jedné plichtě nakonec vyšvihli
v prvním kole dorostenecké ligy na třetí místo se ziskem čtyř bodů.

Autor: Lubomír Budný