Vicemistr Skurka

Nejúspěšnějším vyslancem města nad řekou Bečvou se stal Šimon Skurka. Hranický judista dovezl domů stříbro z kategorie do 90 kilogramů.

Skurka v prvním napínavém souboji porazil soupeře z Brna a postoupil rovnou do semifinále. I přes Skurkovu chybu v úvodu semifinálového klání nakonec Hraničan přepral závodníka z Hradce Králové a umetl si cestičku do finále.

Zde ovšem narazil na reprezentanta USK Praha, jenž středomoravského judistu hodil rychle na ippon a přenechal tak železnému muži titul vicemistra republiky. Skurka však nelitoval, pro něj to je prozatím největší úspěch v kariéře.

Druhou medaili z kategorie do 90 kilogramů získal pro Železáře Robert Trojnar. Ten prošel přes první klání s čistým štítem do semifinále, kde rovněž narazil na výše jmenovaného zápasníka USK Praha. Trojnar na něj též nestačil a lehké zaváhání jej stálo účast ve finále. Hranický judista pak bez problémů technikou goshi ukončil klání o třetí post a vybojoval bronz.

Poslední cenný kov zajistil Železářům David Šatánek ve váze do 60. kilogramů. Pro něj se jednalo o první medaili v rámci seniorské kategorie, přestože věkem spadá ještě do skupiny dorostenců. Šatánek na začátek porazil před limitem zlínského judistu, bohužel v semifinále prohrál s pozdějším finalistou z Nového Bydžova.

Neúspěch hranického borce nezlomil a železný muž tak mohl porazit judistu Baníku Ostrava.

Dva bez medaile

Jen těsně nevyšel medailový post jediné ženské zástupkyni Železa Hranice na republikovém mistrovství. Martina Jemelková sice postoupila do semifinále, avšak nezvládla souboj s judistkou Teplic a nakonec uzmula nelichotivou pátou příčku.

Ani poslední reprezentant v dre­su Hranic Jakub Horák si ze severu Čech neodvezl placku, neboť skončil sedmý.