Domácí Judo Železo nasadilo do nejnižší hmotnostní kategorie Tomáše Berana (-60 kg), který všechny ve své váze převálcoval. Vyhraným zápasem podpořil Hranice František Zlámal (-73 kg).

V kategorii do 81 kg nasadil trenér Ličman talentovaného dorostence Theodora Paříka a ve váze do 90 kg excelentního Šimona Skurku. Také Skurka zazářil stoprocentní bilancí, Pařík nasbíral cenné zkušenosti.

Nezvykle se v těžké váze objevil Robert Trojnar (-100 kg), který se na nejvyšších soutěžích pere v kategorii do 81kg. Trojnar potvrdil formu a nenašel přemožitele. Do vyšší hmotnostní kategorie byl nestandardně posunut i Adam Purgert, který Hranice reprezentoval v nejtěžší kategorii nad 100 kg s bilancí jedna prohra jedna výhra.

Hranice dále reprezentovali judisté z Frýdku Místku, Karel Platoš a Vojtěch Kubala, oba až na jeden zápas vždy zvítězili. Judo Závišice vyslalo na pomoc Hranicím vynikajícího Václava Jaška a Daniela Žárského. Za Hranice se pral i závodník Pavel Nesvadba z Kroměříže (-66 kg), zde si na konto připsal dva vyhrané zápasy.

Celkově se tým hranických borců umístil třetí za Baníkem Ostrava a Judo Uherské Hradiště. „Příprava na květnový mezinárodní turnaj v Řecku vrcholí a borci ukázali srdíčko – semkli jsme se dohromady, podpořili jsme nováčka judo Tábor a přátelská atmosféra zvítězila. Potvrdilo se, že judo je nejen sport, ale i životní cesta přátelství,“ shrnul vystoupení ligařů trenér Adam Purgert.

Poprvé se na turnaji Moravské ligy prala i družstva starších žáků, která soutěžila dvoukolově s dalšími dvěma družstvy. Kromě prvního poznání týmového ducha sbírali mladí Železáři důležité zkušenosti pro velké turnaje.

„Borci se prali úplně poprvé v týmu a pro některé to bylo vůbec první vystoupení na závodech. Naučili se jak podporovat jeden druhého, jak popřát odvahu a štěstí do dalšího boje, ale i jak snášet prohru. Těšíme se tak na další kola z průběžného třetího místa,“ řekl Jan Mazan k výsledku svých svěřenců.

VELKÁ CENA HRADCE KRÁLOVÉ

V sobotu se uskutečnila také Velká cena Hradce Králové, na které se o medaile utkali i judisté Železa. Žádnému ze šesti borců se však nepodařilo prosadit, přestože dobrým výsledkem je v tak silné konkurenci i nepopulární páté místo. To vybojoval Marek Podešva.

Na bodované sedmé místo dosáhl Ondra Janíček. Ilona Radová, Dalibor Hriník a Jindřich Perdula na body nedosáhli. (red)