Ačkoliv je hranické družstvo zvyklé stát na nejvyšších příčkách v týmových soutěžích jak dorostenců, tak mužů, tento rok se oběma týmům příliš nevedlo. Nicméně víkendové výsledky jasně vypovídají o tom, že do sestupové skupiny Hranice nepatří.

Družstvo dorostenců s přehledem zvládlo všechna svá utkání na domácí půdě. Hranice postupně v prvním kole porazily Olomouc (6:2) a Plzeň (3:5), kdy všechna svá utkání vyhráli Skurka, Kalivoda, Jiříček, Pečenka (hostuje z USK Praha, pozn. red.) a Hynčica.

Jakub Jiříček se postaral o nejrychlejší ippon turnaje, kdy svého soupeře hodil na záda technikou ouči gari již po prvních pěti vteřinách zápasu. Rovněž suverénní byl výkon hostujícího závodníka Lukáše Pečenky, který nad svými soupeři dominoval především na zemi. Po dlouhém zranění se do formy vrátil Vincent Skurka, který všechny zápasy ukončil před časovým limitem.

Ve druhém kole se ještě ke Skurkovi a Jiříčkovi přidali Bezděk a Kubala, kteří rovněž vyhráli všechna svá utkání a svými body přispěli k celkovém vítězství Hranic. Na podzim Železo čeká ještě poslední kolo první ligy mužů, které se uskuteční v Prachaticích. (red)