Trenér a závodník v záloze Tomáš Ličman sestavil tým ve složení Jakub Horák (-60kg), František Zlámal (-66kg), Adam Kolář, Filip Hanzelka, David Šatánek (všichni -73kg), Dan Žárský, Šimon Skurka (-81kg), Jakub Jiříček, Artur Lukša, Jan Dohnal (-90kg), Miroslav Hanák (-100kg) a Václav Jašek (+100kg). Další dva zástupci Juda Železo startovali za spřátelený klub z Uherského Hradiště, Pavel Kubík (-73kg) a Dan Žárský (-81kg).

Nádherné techniky předváděl zejména David Šatánek. Ten s dokonalým bojem na zemi ve zlomku sekundy zdolával své soupeře zdrcujícími přechody do držení.

Rovněž nelze opomenout výkony Václava Jaška, který opět ukázal urputnou vytrvalost a sílu v dlouhých zápasech. Nad silnějším sokem zvítězil mrštně nasazeným škrcením.

Jednoznačně největším tahounem Železa byl ale zasloužilý závodník a trenér Jakub Horák, který vždy vycítil slabinu soupeře a pokaždé ukončil své zápasy do jedné minuty.

Železáři vyhráli přesvědčivě tři zápasy. Proti Uherskému Hradišti, SK Jihlavě a Blansku. Dvě zbývající klání s Baníkem Ostravou a Vysočinou prohráli těsně 3:4 .

„Cíl byl jednoduchý a byl splněn – rozeprat se a připravit se tak řádně před nadcházející první ligou a mezinárodním turnajem v řeckých Aténách. Po druhém kole se držíme stále na druhém místě, takže spokojenost,“ ohlížel se trenér Tomáš Ličman. (red)