„Kluci se rvali srdcem a celková stříbrná pozice z osmi moravských klubů svědčí o perfektní týmové práci a píli v přípravě. Většina kluků se současně pere v 1. lize, kterou se nám letos podařilo po 13 letech vyhrát. Hlavním cílem je teď příprava do bojů o postup do extraligy,“ uvedl trenér Tomáš Ličman.

Stříbrný tým nastoupil ve složení Tomáš Beran, František Zlímal (oba -60 kg), Vincent Skurka, Jakub Horák (oba -66 kg), Tomáš Ličman, David Šatánek (oba -73 kg), Ondřej Rác, Tomáš Čechák (oba -81 kg), Robert Trojnar, Šimon Skurka (oba -90 kg), Miroslav Hanák a Jakub Jiříček (oba -100 kg). Tým doplnili judisté ze Závišic a Frýdku-Místku.

BEZDĚK V TOP 10 NA SVĚTĚ

Nejen týmové úspěchy pochopitelně sbírají hraničtí judisté. Železnou hvězdou číslo jedna je junior Martin Bezděk, který nechyběl ani na říjnovém mistrovství světa v Marakeši.

Pod vedením reprezentačního trenéra Václava Sedmidubského si odbyl svou premiéru na vůbec nejvyšším světovém turnaji. A nevedlo se mu vůbec špatně.

K prvnímu zápasu Bezděk nastoupil proti reprezentantovi z Číny. Toho překvapil rychlým nástupem, ze kterého již nebylo úniku. Zápas tak Hraničan vyhrál během prvních deseti sekund.

Ve druhém kole na železného judistu čekal mistr Afriky. Toho dokázal Martin Bezděk opět rychle hodit na ipon, a tím postoupit do osmifinále. V tom už podlehl staršímu německému závodníkovi, který si ze šampionátu následně odvezl bronz.

S pozitivní bilancí 2:1 na zápasy a celkovým devátým místem ale nemusí Martin Bezděk věšet hlavu, v kategorii juniorů jej totiž čekají ještě dva roky.