Nejlépe zazářil v hanácké metropoli mezi dorostenci David Šatánek, který předvedl standartní výkon a bez komplikací prošel až do finále. V závěrečném klání se však Šatánek nepopral dobře se začátkem a jeho sok z východu jej překvapil dobře načasovaným útokem. Slovenský soupeř si desetibodový náskok podržel a hranický reprezentant tak odcházel z olomoucké tatami se stříbrnou medailí na krku.

V dorostenecké kategorii se od počátku roku připravují i další začínající hvězdy Železářů. Nejmladší dorostenec Vincent Skurka po prvním vyhraném zápase narazil ve druhém kole na svého největšího rivala Radka Rýpala. I přes obětavý boj svému sokovi podlehl v prodloužení a dále již nepostoupil. Osudné se staly hranickému borci i následné reparace, v nichž prohrál se svým bývalým oddílovým kolegou Danielem Šimkem a Skurka si tak vysloužil celkové sedmé místo.

Přes první kolo se na olomouckém klání nedostali ve svých vahách ani Martin Bezděk, Tomáš Čechák, Jakub Švejda a mezi dorostenkami pak Šarlota Olšáková a Barbora Lipková.

Mnohem lépe se dařilo zástupcům Železa Hranice ve skupině juniorů, kde svítil jako jasná hvězda turnaje Robert Trojnar. V první části zápasu si pomocí techniky joko guruma podmanil soupeře z Mohelnice a otevřel si tak cestu do semifinále. Zde ovšem narazil na reprezentanta Slovenské republiky a nedokázal se mu ubránit. Trojnar tak zkusil zabojovat aspoň o třetí místo, a svého zlínského protivníka poslal na zem hned dvakrát za sebou.

Další junior Tomáš Beránek prezentoval své bojové umění v kategorii do šedesáti kilogramů. Krásnými hody převálcoval v základní části zástupce své skupiny. Nestačil však na favorizovanou dvojici Kovář a Binhak. Se zápasovou bilancí 2:2 zůstal na třetím místě. Stejné umístění si vybojovala i hranická juniorka Martina Jemelková.

Nováček turnajových klání Miroslav Hanák se nebál postavit větším bojovníkům a silnější soupeře skolil v kategorii do sta kilogramů Hanák si tak vydobyl páté místo.

Autor: Šimon Skurka