„Brno Cup Open patří mezi náročnější turnaje, letos však bylo obsazení v seniorských kategoriích skutečně silné, přijela špička všech tří zemí. Vyrovnané zápasy našich svěřenců a konečný zisk dvou medailí jsou vizitkou tvrdé práce celého týmu,“ pochvaloval si trenér Judo Železo Tomáš Ličman.

Turnajovým pavoukem prošla hladce až do finále Šarlota Olšáková. Na své cestě zdolala několik soupeřek a přemožitelku našla až v Kulikové z Teplic. Šarlota, která je věkem teprve juniorka, se tak může pochlubit pěkným druhým místem ze seniorské soutěže.

Druhé medailové umístění vybojoval Šimon Skurka ve váhové kategorii do devadesáti kilogramů. Skurka podlehl ve čtvrtfinále slovenskému reprezentantovi Blahušiakovi, výhra nad dalšími třemi soupeři mu však vynesla bronzovou medaili.

Těsně pod stupni vítězů skončil v kategorii do šedesáti šesti kilogramů Vincent Skurka, který se po vleklém úrazu kolene vrátil opět na tatami. Vincent se probojoval až do semifinále, kde mu však vystavil stopku David Pulkrábek. O třetí místo pak prohrál s Kalfusem, který o zápas předtím vyřadil z turnaje dalšího hranického zápasníka Tomáše Berana.

Třetí hranický závodník v této kategorii, František Zlámal, na bodované místo nedosáhl. V kategorii mužů do sta kilogramů nastoupil Miroslav Hanák. Předvedl pěkný výkon, který však na poražení soupeřů nestačil. Svůj den neměla ani Gabriela Nádvorníková.

Tým Železářů se v současné době podílí na náboru nováčků pro základny na ZŠ 1. máje, Střítež, ZŠ Předmostí a SC Naparia. „Tímto zveme všechny zájemce,“ uzavřel Tomáš Ličman.

ŠIMON SKURKA