„Všichni do svých zápasu dali maximum, a i když to tentokrát nevyšlo u všech, každý ví, co má zlepšit a jak na sobě nadále pracovat,“ zhodnotil úspěšný víkend a výkon svých svěřenců trenér Ondřej Rác.

První letošní turnaj pro kategorii dorostenců a mužů se konal v Olomouci. Jediným dorostencem, který na Poháru nadějí zápasil v barvách Železa Hranice, byl Adam Schoř v kategorii nad 90 kg.

Adamovi se dařilo a po sérii vítězství narazil soupeře ze Slovenska. Po vyrovnaném základním čase se muselo prodlužovat. Po dvou minutách zlatého skóre však udělal Schořchybu a spadl na ippon.

V boji o bronz již nezaváhal a o 20 kg těžšího soupeře z Brna dokázal porazit a zaslouženě bral bronzovou medaili.

V seniorské kategorii se nejvíce dařilo v supertěžké váze Václavu Jaškovi, který dokázal porazit čtyři z pěti soupeřů a zaslouženě bral stříbro.

Další stříbrnou medaili přidal do sbírky Robert Trojnar startující v kategorii do 90 kg. Ten postupně porazil soupeře z Řecka a Prahy. Ve finále ovšem nestačil na jiného českého reprezentanta.

Julie Švecová, po sloučení kategorií do 78 kg a nad 78 kg, vyhrála dvě ze tří utkání. V utkání s rakouskou závodnicí sice vyhrávala na wazari, po chybě ale spadla na ippon a brala tak bronz.

Na devátých příčkách shodně skončili Vincent Skurka, Karel Platoš a Gabriela Nádvorníková.

Finalisté turnaje smíšených dvojic v Hranicích.
Veteráni na kurtech. Turnaj v mixu ovládli favorité

Velká cena České Třebové

Dvoudenní turnaj pro benjamínky a mladší žáky se v tradičně nabité konkurenci konal v České Třebové. Ani zde se železní judisté neztratili a v obou dnech se jim podařilo ukořistit cenné kovy.

V sobotu se na žíněnce představila mláďata, která přijela sice v nízkém počtu tří závodníků, avšak každé z nich si odvezlo medaili.

Stříbrné medaile si po výborných výkonech odvezli Šimon Šustal a Jaroslav Samko. Po těžkých soubojích se nakonec podařilo Lukášovi Orságovi přidat do sbírky bronz.

V neděli přicestovalo na turnaj sedm závodníků hranického klubu, aby se poprali o cenné kovy v kategorii mladších žáků.

Nejlépe si vedl Marek Podešva, který do turnaje naskočil sérií výher, která se mu podařila udržet až do finále. V něm však nestačil na ostravského soupeře a odvezl si stříbrnou medaili.

Druhou medaili v této kategorii přidala Martina Štukovská, která po dvou porážkách a jedné výhře získala bronz.

Do boje o bronzovou medaili se taktéž probojoval po výborném výkonu Ondřej Janíček, který ovšem na soupeře nestačil a umístil se na konečném pátém místě.

Na devátých místech skončili shodně Vojtěch Dornica, Adam Plevák, Matěj Macháček a Hynek Dluhoš.

Na turnaj navazoval výborně zorganizovaný jednodenní tréninkový kemp, který vedl několikanásobný olympionik a současný trenér ženské reprezentace Jaromír Ježek.

„Pro naše závodníky to byla úžasná příležitost, jak se přiučit nových technikám a současně porovnat síly s konkurencí v tréninkovém módu – randori,“ řekl závěrem Ondřej Rác.

Autor: Adam Purgert