Padesát judistů zde ukončilo svou letošní sezonu. Mezi nejlepší judisty patřil například David Šatánek, vicemistr ČR, úspěšný medailista z mezinárodních turnajů Atény, Wroclaw, Teplice, dále mistr ČR Robert Trojnar s výborným umístěním v Lignanu v Itálii, mistryně ČR, také nadějná judistka Šarlota Olšáková, Adam Jestřebský s extraligovým zlatem za rok 2015 a také s úspěchem na Mistrovství Evropy policistů v Drážďanech, mladičký junior Tomáš Beran a dokonce druhý vicemistr v mužích, dále Tomáš Ličman, medailista z Mistrovství Masters ČR, Polska a Rakouska, ambiciózní Martin Bezděk, cílevědomí bratři Vincent a Šimon Skurkovi.

Nechybělo ani družstvo vyzrálých žen, které se letos blýsklo bronzem na Mistrovství ČR: Markéta Majkusová, Vendula Hlavová, Barbora a Jana Lipkovy, Olga Sedláčková, Veronika Sigmundová, Jana Poletinová, Klára Bouchalová a Martina Jemelková. Celý turnaj se nesl v přátelské atmosféře. „Nejprogresivnější šampión všech randori byl již druhým rokem Tomáš Beran, který spolu s dalšími v březnu odcestuje na zkušenou do Skotska na mezinárodní turnaj v Edinburghu," sdělil šéftrenér Jakub Horák.

„Lepší zakončení roku si ani nedokážu představit. Domnívám se, že zápasy, neboli randori, sklidily úspěch i úsměv. Večer nás čekal bohatý raut přímo ve sportovním centru Naparia a naplánovali jsme další úspěchy Judo Železo Hranice. Vážíme si podpory rodičů a všech ostatních," dodal spokojeně trenér Adam Purgert.

Nejlepší družstvo turnaje získalo putovní pohár Velkého vezíra, za něhož je považován zakladatel jednoho z nejúspěšnějších klubů České republiky sensei Marek Nádvorník. „Marek je nejen guru, ale pro většinu z nás i otcem, protože nás učí pokoře a slušnosti a vděčím mu za vše, co pro nás i pro mne udělal. Judo je pro nás víc než sport, stalo se pro nás životní cestou," řekl po turnaji dojatě Tomáš Ličman, který stál před čtvrt stoletím u zrodu hranického, tehdy ještě drahotušského, judo klubu.(jes)