Také Český pohár v Ostravě ale připravil Železářům obrovskou konkurenci. Celkem 1645 závodníků z 216 oddílu více než deseti států, mezi nimi sedm hranických želízek v ohni.

V kategorii do 23 let Železo reprezentovali věkem ještě juniorky Gabriela Nádvorníková a Šarlota Olšáková (-70 kg), Jiří Trněný (-73kg) a Miroslav Hanák (-100 kg), který je již regulérní závodník této věkové kategorie.

Obě děvčata podlehla v úvodních kolech a spadla do oprav, kde již nezaváhala a obsadily konečná třetí místa. Hanákovi se vedlo o něco lépe a podlehl až ve finále konečnému vítězi a domů tak veze stříbro. Poslední zástupce Jiří Trněný po náročném losu skončil bez umístění.

Hranice měly na žíněnce zastoupení i v kategorii dorostenců, a to Theodora Paříka (-90kg) a Jakuba Ráce (-66kg). Oba prohráli v úvodních zápasech a do oprav již nepromluvili.

BEZDĚK ZAPSAL BODY DO OLYMPIJSKÉ KVALIFIKACE

Uplynulá neděle patřila vrcholové akci evropského juda – European Open ve Varšavě. Na polském tatami mělo své zastoupení i hranické judo.

Robert Trojnar nastoupil k jednomu zápasu ve váze do 81 kilogramů. Los byl k němu nemilosrdný a přiřkl mu do prvního kola zkušeného reprezentanta Ukrajiny Kanivetse. Robert sice svému soupeři dokázal „napsat“ shido, nicméně poté prohrál na podtočení z uchimaty a byl z turnaje vyřazen. Od trenéra však dostal za svůj výkon pochvalu.

Martinu Bezděkovi se vedlo o něco lépe, pěknou technikou nidan kosotogari poslal na zem Kanivetsova kolegu Dmytra Berežnyje. Postoupil tak do třetího kola, kde však podlehl pozdějšímu vítězi kategorie Sidorykovi. Symbolickou útěchou mohou být pro Bezděka body do olympijské kvalifikace, které si svým výkonem připsal. (red)