Hranice postupně a s přehledem porazily celky Plzně, Ostravy, Prahy a Liberce. V pomyslném finále železní muži stanuli proti družstvu Vysočiny, se kterým naposledy prohráli.

Utkání to bylo napínavé až do konce, kdy za stavu 3:3 rozhodoval zápas v těžké váze. Vítězný bod týmu doručil Václav Jašek a Hranice mohly slavit postup do baráže z prvního místa, do které však jdou i se druhým týmem z Vysočiny.

„Vytyčený úkol postoupit do baráže jsme splnili, Hranice tak budou opět po třinácti letech bojovat o postup do nejvyšší mužské soutěže v republice, do extraligy,“ zhodnotil úspěšné sobotní závody kouč Ľubomír Jakubík.

Oporou týmu byl Tomáš Beran, který měl před sebou nelehký úkol – navážit se v den závodu do nejlehčí váhové kategorie – do 60 kilogramů. I přes únavu ze shazování pak Beran dokázal porazit všech pět svých soupeřů.

Další pochvalu si zaslouží Robert Trojnar a Adam Kahánek, kteří dohromady připsali týmu sedm vítězství. Oba skórovali v kritickém zápasu s Plzní, která byla, stejně jako Hranice, lídrem tabulky.

K vítězství přispěl i Vincent Skurka, který, ač na velkých závodech startuje ve váze do šedesáti kilogramů, dokázal bodovat i ve váze do 73 kg. Neméně cenné body týmu připsali Vojta Kubala, Jakub Horák, Šimon Skurka, Adam Jestřebský, Vráťa Machač a Mira Hanák.

Na vítězství se podílel celý tým včetně tréninkových sparing partnerů. Klub děkoval také divákům, díky kterým byla v hale skvělá atmosféra, a členům klubu, kteří zajišťovali technické zázemí. 

Soupiska Hranic pro finále:

-60 kg Tomáš Beran, Jakub Horák, Vojtěch Kubala (SK město Frýdek-Místek)

-66 kg Vincent Skurka

-73 kg Adam Kahánek (Judo Závišice)

-81 kg Robert Trojnar

-90 kg Adam Jestřebský, Šimon Skurka

-100 kg Adam Purgert, Mirek Hanák

+100 kg Vratislav Machač, Václav Jašek (Judo Závišice)