Železní judisté z Hranic s přehledem vyhráli všechna čtyři utkání v sedmi váhových kategoriích.

„Očekávané a hodně vyrovnané výkony podali Tomáš Beran, Martin Bezděk a Šimon Skurka, kteří byli oporami týmu a všechny své zápasy vyhráli před časovým limitem,“ pochvaloval si trenér Judo Železo Tomáš Ličman.

Družstvo svými výkony dále podrželi i zkušení závodníci David Šatánek, Tomáš Ličman, Miroslav Hanák a Václav Jašek. Zkušenosti přijel sbírat i Adam Kolář, který se po pětileté pauze opět vrátil na tatami.

„Hezké judo předvedl i šestadvacetiletý nováček František Zlámal, který se s každými závody zlepšuje a je dokladem toho, že s judem není nikdy pozdě začít,“ zmínil Ličman.

ŠATÁNKA A SKURKU ČEKÁ EUROPEAN OPEN

Judisté z Hranic tak převálcovali týmy SK Jihlava, SKKP Brno, Uherského Hradiště i Vysočiny. Pro Davida Šatánka a Šimona Skurku to byl poslední přípravný start před prestižním turnajem European Open Men v Praze (3. - 4. 3. 2018), kam byli nominováni českým reprezentačním trenérem Petrem Lacinou, aby se po boku Lukáše Krpálka a dalšícH reprezentantů utkali se špičkou světového juda.

Základna Hranic v Brně čítala tolik borců, že judisté mohli vypomoci spřáteleným oddílům Přerova a Jihlavy. Za Přerov se pral Filip Hanzelka, který vyhrál všechna svá utkání svou hbitostí a čiperností. Do Jihlavy Hranice zapůjčily Marka Škrabala, který svým výkonem také zapůsobil.

Sestava Hranic v Brně: 60 kg – David Šatánek, František Zlámal. 66 kg – Tomáš Beran, Filip Hanzelka. 73 kg – Adam Kolář, Ondřej Škrabal. 81 kg – Šimon Skurka, Tomáš Ličman. 90 kg – Martin Bezděk, Marek Škrabal. 100 kg – Miroslav Hanák. Nad 100 kg – Václav Jašek.